Zamknij

Kulisy posiedzenia Sejmu. Kukiz się wygadał: odór wódki, śmiechy, chichy

Redakcja
26.04.2019 22:27
Kulisy posiedzenia Sejmu. Kukiz się wygadał: odór wódki, śmiechy, chichy
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sejm w ekspresowym tempie uchwalił w czwartek nowelizację ustaw o systemie oświaty oraz odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec minister edukacji. Obrady zakończyły się w piątek nad ranem. - Posłowie stanęli na wysokości zadania i wielu z nich, których morzyła ta późna pora, dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej, obywateli postanowiła się stymulować - komentował w Polsat News Paweł Kukiz. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Szef ZNP Sławomir Broniarz ogłosił w czwartek zawieszenie od soboty 27 kwietnia ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Jednocześnie zapowiedział, że jeżeli rząd nie zrealizuje postulatów związku, nauczyciele podejmą strajk we wrześniu.

Mimo to Sejm uchwalił nowelizację ustaw o systemie oświaty i Prawo oświatowe dotyczącą klasyfikacji maturzystów i przeprowadzenia matur. W nocy posłowie odrzucili wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec minister edukacji Anny Zalewskiej. Paweł Kukiz w programie ''Wydarzenia i Opinie'' stwierdził, że podczas czwartkowego, nocnego posiedzenia Sejmu czuł "odór wódki".

Prawie jak w rock'n'rollu: odór wódki, śmiechy, chichy, głupawka

PAWEŁ KUKIZ

Zobacz także

Lider Kukiz'15 skomentował również zawieszenie strajku nauczycieli. - Zostali rozegrani przez dwie partie polityczne, wykorzystani jak "mięso armatnie" w sporze politycznym. Zwycięzcą w tym całym sporze były partie polityczne - powiedział. 

Zdaniem Kukiza nauczyciele powinni stworzyć własną, obywatelską reprezentację nauczycielską, "taki międzyszkolny ogólnopolski komitet strajkowy", który powinien domagać się natychmiastowej pracy nad reformą oświaty.

RadioZET.pl/Polsat News