Zamknij

Paweł Kukiz zaapelował do prezydenta RP w sprawie debaty

Redakcja
17.05.2017 12:01
Paweł Kukiz zaapelował do prezydenta RP w sprawie debaty
fot. Archiwum Radio ZET

Paweł Kukiz zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o spotkanie w sprawie przygotowania strategii pod obywatelską debatę na temat zmiany konstytucji.

Lider Kukiz’15 napisał do prezydenta RP na temat ewentualnej debaty. – Szanowny panie prezydencie, zarówno ja, jak i całe prezydium klubu poselskiego Kukiz'15, uprzejmie prosimy o spotkanie w celu zaplanowania współpracy oraz przygotowania strategii pod obywatelską debatę, dotyczącą budowy nowej konstytucji – pisał Paweł Kukiz na swoim Facebooku.

Potrzebna debata społeczna

Paweł Kukiz zadeklarował swoje zaangażowanie w tej kwestii. – W związku z deklaracją pana prezydenta, dotyczącą napisania nowej konstytucji, która służyć będzie przyszłym pokoleniom Polaków, a nie partiom politycznym, składamy naszą deklarację zaangażowania w możliwie szeroką debatę społeczną – pisał w otwartym liście do prezydenta.

Prezydent chce referendum

Andrzej Duda podczas uroczystości w święto Konstytucji 3 maja powiedział, że chce, aby w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się referendum w sprawie zmiany konstytucji. Zdaniem prezydenta, Polacy powinni wypowiedzieć się co do przyszłości ustrojowej swojego państwa, na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz