Zamknij

Mucha o deklaracji LGBT+: dyskusyjna i wątpliwa

Joanna Zaremba
13.03.2019 09:51
Mucha o deklaracji LGBT+: dyskusyjna i wątpliwa
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

– Deklaracja LGBT+ jest bardzo dyskusyjna. Jeśli ktoś wchodzi w problematykę światopoglądową z odwołaniem się do retoryki politycznej, to z góry jest to przedsięwzięcie bardzo wątpliwe – powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Zobacz także

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+. Dokument zakłada działania w takich obszarach jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

„Jest to przedsięwzięcie bardzo wątpliwe”

Mucha mówił w radiowych Sygnałach Dnia, że dokument ten jest krytykowany „z wielu punktów widzenia”. Jak zauważył, negatywnie o zawartych w nim zapisach wypowiadał się m.in. Rzecznik Praw Dziecka oraz „jeden z liderów Koalicji Europejskiej”.

Zobacz także

Zdaniem Muchy dokument „miesza” sferę światopoglądową i polityczną.

Zobacz także

– Jeśli ktoś wchodzi w problematykę światopoglądową z odwołaniem się do retoryki politycznej, to z góry jest to przedsięwzięcie bardzo wątpliwe – oświadczył wiceszef KPRP.

Według niego deklaracja „jest rzeczą bardzo dyskusyjną”.

RadioZET/PAP/JZ

C