Paweł Mucha zdradził dokładnie, ile zarabia. Jego zdaniem to godziwe dochody

Redakcja
28.02.2018 20:51
Paweł Mucha zdradził dokładnie, ile zarabia. Jego zdaniem to godziwe dochody
fot. Archiwum RadioZET.pl

Zarabiam niecałe 8 tys. zł netto, to godziwe dochody, choć są one kilkukrotnie niższe od tego, co zarabia się np. w adwokaturze - podkreślił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak dodał, wyzwaniem jest, by zarobki "sporej części Polaków" nie wynosiły 2 tys. zł.

Zagłosuj

Moim zdaniem wiceszef Kancelarii Prezydenta powinien zarabiać...

Liczba głosów:

Wiceszef Kancelarii Prezydenta zabrał głos w dyskusji, jaka zrodziła się po dzisiejszej wizycie Jarosława Gowina w Radiu ZET. Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego powiedział, że obóz rządowy byłby skłonny wystąpić z inicjatywą podniesienia od przyszłej kadencji pensji ministrów i wiceministrów, gdyby opozycja była gotowa poprzeć tego typu rozwiązanie. Pomysł ten został skrytykowany przez dużą część opinii publicznej i media.

8 tys. złotych to godziwe dochody

Paweł Mucha zapytany w Polsat News o swoje zarobki, zdradził, że zarabia 8 tys. złotych netto. – Łącznie z nagrodami, które pan prezydent przyznawał, mogę powiedzieć z mojego doświadczenia, że te dochody oczywiście są godziwe, wysokie. Natomiast jeżeli miałbym powiedzieć zupełnie szczerze (...), to moje dochody w stosunku do tego, co zarabiają w adwokaturze, są dochodami kilkukrotnie niższymi – skomentował minister.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program.

Mógłby zarabiać więcej jako adwokat

Wiceszef Kancelarii Prezydenta podkreślił, że rola, jaką pełni w rządzie, jest dla niego wielkim zaszczytem. – Ja na zarobki nie narzekam. Mam takie przekonanie, że wyzwaniem dla nas jest to, żeby podnosił się poziom życia Polaków, żeby te zarobki były wyższe, żeby nie było tak, że spora część Polaków zarabia ok. 2 tys. złotych – mówił Mucha w Polsat News.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/strz