Paweł Mucha w Radiu ZET: Prezydent zdecydowanie reaguje na to, co się dzieje, rozmawiał z prezydentem Poroszenką

Redakcja
28.11.2018 10:21
Paweł Mucha w Radiu ZET: Prezydent zdecydowanie reaguje na to, co się dzieje, rozmawiał z prezydentem Poroszenką
fot. RadioZET

Prezydent Andrzej Duda może pojechać na Ukrainę. „Nie wykluczałbym tego, jeśli będzie tego rodzaju potrzeba lub okoliczności. Wspieramy Ukrainę, jeśli będą wprowadzone sankcje wobec Rosji, Polska się do nich przyłączy” – zapowiada wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha w Radiu ZET.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdaniem ministra: „Prezydent zdecydowanie reaguje na to, co się dzieje, rozmawiał z prezydentem Poroszenką, z premierem Morawieckim. Andrzej Duda stanowczo potępia to, co się stało na Morzu Azowskim”. Na pytanie Beaty Lubeckiej, jakie sankcje powinny zostać zastosowane wobec Rosji, minister Mucha odpowiada: „Mamy ileś w kalendarzu międzynarodowym wydarzeń, widzę mocniejsze wypowiedzi Departamentu Stanu. Pojawiły się informacje prasowe, że Trump chce spotkać się z Putinem. Zaczął się zastanawiać. Myślę, że ta sytuacja jest dynamiczna, nie może być zgody na agresję w Europie”.

Zobacz także

Wiceszef Kancelarii Prezydenta zaznacza, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to Andrzej Duda zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. „Ja bym bardziej oczekiwał tego, że będą wypowiedzi pana przewodniczącego Schetyny i innych, oczywiście ma prawo komentować, jak chce, które powiedzą »tak, popieramy stanowisko polskiego prezydenta, popieramy stanowisko polskiego rządu. Tak, słusznie powiedział pan prezydent Andrzej Duda, wszyscy jako Polska jesteśmy konsekwentni«” – mówi Paweł Mucha, komentując krytyczne głosy liderów opozycji dotyczące reakcji prezydenta na atak Rosji.

"Do Rzeczy": Ambasador USA w liście do Morawieckiego skrytykowała nagonkę na TVN

W kolejnej części rozmowy Beata Lubecka pytała o list ambasador Mosbacher wysłany do polskich polityków. W liście tym ambasador USA zarzuca rządzącym krytykę niezależnych mediów. „Nie wiem, czy Prezydent zapoznał się z listem. To nie Prezydent był adresatem, odpowiedzi nie będzie” – zaznacza Paweł Mucha. „Czy Prezydent zaprosi do Pałacu panią ambasador Mosbacher?” – pyta Beata Lubecka. „Mamy świetne relacje polsko-amerykańskie, pan prezydent utrzymuje kontakty z ambasadą USA, z urzędnikami” – zwraca uwagę minister. Nie chciał wprost odpowiedzieć na zadane przez dziennikarkę Radia ZET pytanie.

RadioZET.pl/BM