Zamknij

Paweł Soszyński nie żyje. Dziennikarz i krytyk teatralny miał 42 lata

20.09.2021 21:14
Paweł Soszyński
fot. Facebook/Dwutygodnik

Paweł Soszyński nie żyje. Był dziennikarzem, krytykiem teatralnym i autorem kilku książek. Współtworzył „Dwutygodnik”, internetowy magazyn kulturalny. Informację o jego śmierci przekazała na Facebooku redakcja „Dwutygodnika”.

Paweł Soszyński nie żyje. Pisarz zmarł 18 września w wieku 42 lat. „Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 18 września zmarł nasz najdroższy przyjaciel i współpracownik, krytyk teatralny, kulturoznawca, pisarz i dramaturg, Paweł Soszyński” – przekazała redakcja.

Paweł Soszyński nie żyje. Dziennikarz i krytyk teatralny miał 42 lata

Soszyński ukończył kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej UW. Od 2009 roku był związany z „Dwutygodnikiem”, internetowym magazynem kulturalnym. Był redaktorem działu teatralnego, a później zastępcą redaktorki naczelnej.

Soszyński parał się też twórczością literacką. Był dramaturgiem i eseistą, napisał kilka książek. Zadebiutował w 2002 roku minipowieścią „Tajemnice Szumina”. Dwa lata później ukazała się jego kolejna książka „Nieżywi i leworęczni”. Z kolei w 2010 do księgarń trafiły „Osoby”. Soszyński był gejem, a w swojej twórczości przedstawiał perspektywę społeczności LGBT+.

RadioZET.pl/”Gazeta Wyborcza”/TVN24.pl/oprac. AK