Zamknij

Tragedia podczas wycinki w lesie. 40-latek zginął przygnieciony przez drzewo

29.07.2021 10:21
Wycinka drzew
fot. KPP Tomaszów Lubelski

40-latek zginął podczas prac związanych z wycinką drzewa w Pawłówce (woj. lubelskie). Według ustaleń policji mężczyzna został przygnieciony przez drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac związanych z wycinką leśną.

Wypadek miał miejsce w środę przed południem w miejscowości Pawłówka. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 40-letni mieszkaniec gminy Bełżec podczas wykonywania prac związanych z wycinką został przygnieciony przez drzewo.

Pawłówka. Wypadek podczas wycinki w lesie. 40-latek zginął przygnieciony przez drzewo

- Pomimo podjętych czynności ratowniczych przez świadka zdarzenia oraz przybyłe służby życia mężczyzny nie udało się uratować. Na skutek poniesionych obrażeń 40-latek poniósł śmierć na miejscu – powiedziała przekazała sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Okoliczności wypadku wyjaśniają teraz policjanci pod nadzorem prokuratury. O zdarzeniu została poinformowana również Państwowa Inspekcja Pracy ."Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prac związanych z wycinką drzew" – czytamy na stronie tomaszowskiej policji. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP (G. Bogaczyk)/KPP Tomaszów Lubelski

C