Zamknij

Pedofil umówił się na seks z uczennicą szkoły podstawowej. Jest wyrok sądu

Redakcja
18.04.2018 18:19
Pedofil
fot. Shutterstock

Jest wyrok dla pedofila, który umówił się przez internet w Opolu z uczennicą szkoły podstawowej. 23-latek wpadł dzięki zasadce tzw. łowców pedofili. Wiele osób twierdzi, że wyrok sądu jest skandalicznie niski.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa karnego zmniejszyłoby w Polsce liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

Agentka dolnośląskiej grupy tropiącej w sieci pedofili przez długi czas podawała się za 11-letnią dziewczynkę. Nawiązał z nią kontakt Piotr P., który szukał w internecie kochanki. Mężczyzna, mimo że kilkukrotnie był uprzedzany o wieku wybranki, nie zrezygnował ze spotkania. Wprost przeciwnie, przedstawiając się jako nauczyciel pływania, namawiał "nastolatkę" na osobiste spotkanie, by wprowadzić ją w dorosłe życie.

Pedofil namierzony w Opolu

23-letni pedofil ustalił, że będzie czekał na dziewczynkę pod dworcem głównym PKP w Opolu. Zamiast niej na spotkanie stawili się jednak agencji firmy ochroniarskiej i opolscy policjanci.

Wyrok dla pedofila

W środę 18 kwietnia Sąd Rejonowy w Opolu 23-letniego Piotra P., skazał oskarżonego o nawiązanie kontaktu z małoletnią w celu obcowania płciowego na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny. Poza tym, mężczyzna musi przejść specjalna terapię i dostał też pięcioletni zakaz pracy z dziećmi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz