Pedofil w Katowicach molestował 10-latkę w windzie. Szuka go policja

Redakcja
06.06.2017 23:15
Pedofil w Katowicach molestował 10-latkę w windzie. Szuka go policja
fot. SlaskaPolicja.pl

Na jednym z osiedli w Katowicach-Bogucicach dorosły mężczyzna wszedł za 10-latką do windy i zaczął ją molestować. Policjanci opublikowali jego wizerunek i proszą mieszkańców o pomoc w poszukiwaniach. Jeśli trafi w ręce policji może pójść do więzienia nawet na 12 lat.

Zagłosuj

Czy pedofilia powinna być karana surowiej?

Liczba głosów:

Wszystko wydarzyło się w piątek 2 czerwca. – Mężczyzna wszedł do klatki schodowej za 10-letnią dziewczynką, a następnie do windy, gdzie doprowadził małoletnią do poddania się innej czynności seksualnej. Wizerunek mężczyzny został nagrany przez kamery monitoringu – tłumaczyła kom. Aneta Orman, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policja prosi o pomoc

Gdy dziecko poinformowało rodziców, co się wydarzyło, ci wezwali policjantów. Mundurowi z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP Katowice, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Wschód rozpoczęli śledztwo, którego elementem jest opublikowanie w mediach wizerunku poszukiwanego.

Każdy, kto posiada informacje na temat mężczyzny widocznego na zdjęciu z monitoringu, proszony jest o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach (pod numerem tel. 32 200 2000 (w godz. 8 -15) lub całodobowo (tel. 32 200 2555 lub 997). Policja gwarantuje anonimowość.

Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia

Zgodnie z art. 200 Kodeksu karnego kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Zobacz także

RadioZET.pl/dziennikzachodni.pl/Infor.pl/strz