Zamknij

Pedofile grasują na Gadu-Gadu. Internauci alarmują [ZDJĘCIA]

Redakcja
10.03.2018 15:19
Pedofile grasują na Gadu-Gadu. Internauci alarmują [ZDJĘCIA]
fot. Wykop.pl

Kiedyś korzystał z niego każdy, w dobie Facebooka odszedł w zapomnienie i stał się rajem dla pedofilów. Mowa o popularnym niegdyś komunikatorze Gadu-Gadu. Użytkownicy serwisu Wykop.pl alarmują i na dowód publikują screeny rozmów z internetowymi pedofilami. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Zagłosuj

Korzystasz z Gadu-Gadu?

Liczba głosów:

O Gadu-Gadu znów jest głośno! Niestety rozgłos ten nie niesie ze sobą dobrych informacji. Komunikator, który miał służyć do szybkiego wysyłania wiadomości, przeistoczył się w internetową wylęgarnie pedofilii. 

Pierwsze doniesienia o niepokojących zjawiskach na Gadu-Gadu przekazała użytkowniczka serwisu wykop.pl. ''Słyszeliście o grasujących pedofilach na gadu gadu? Bo ja się dowiedziałam od @anenya, która też o tym pisała. Postanowiłam zobaczyć czy to prawda, zostawiłam komputer włączony od 9 do 20 i poszłam na uczelnię. Jak wróciłam to już kilkanaście wiadomości znajdowało się w skrzynce. Płakać się chce, jak się na to patrzy'' – napisała.

Zobacz także

Na reakcję pozostałej części internautów nie trzeba było długo czekać. Użytkownicy Wykopu zaczęli publikować screeny pedofilskich rozmów. 

Gadu-Gadu. Raj dla pedofilów? Internauci publikują zdjęcia: 

Sposób na ''złowienie'' internetowego zboczeńca jest bardzo prosty. Wystarczy zmienić imię na żeńskie, ustawić w awatarze zdjęcie dziecka i w rubryce wiek wpisać np. 11 czy 12 lat. Po chwili na naszą skrzynkę zaczną przychodzić wiadomości od dorosłych mężczyzn. Wśród nich nie brakuje seksualnych propozycji i zdjęć. Taktykę tę na łamach portalu bezprawnik.pl potwierdził bloger Mariusz Lewandowski.

Za seks z osobą nieletnią grozi kara od lat 2 do 12 więzienia. Prezentowanie treści pornograficznych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Grooming, czyli uwodzeniu dzieci przez internet, wedle art. 200a kodeksu karnego, podlega każe do 3 lat więzienia.

Zobacz także

Składanie dzieciom przez internet propozycję jakiejkolwiek formy seksu wiąże się z karą ograniczenia wolności albo więzienia do lat 2.

RadioZET.pl/Wykop.pl/DG