Zamknij

Sekielski o trzecim filmie o pedofilii w Kościele: Ma dotyczyć Jana Pawła II

15.05.2020 13:29
Jan Paweł II
fot. MONKPRESS/East News

Do premiery „Zabawy w Chowanego”, czyli drugiego filmu o pedofilii w polskim kościele autorstwa braci Sekielskich zostało kilka dni, ale już wiemy, że twórcy przygotowują trzecią część filmu w tej tematyce. O kulisach opowiedział dziś w Radiu ZET Tomasz Sekielski.

Pedofilia w kościele stała się zjawiskiem powszechnie i publicznie piętnowanym dopiero rok temu, gdy Polacy zobaczyli wstrząsające świadectwa ofiar w filmie „Tylko nie mów nikomu”. Drugą część pt. „Zabawa w Chowanego” Tomasz i Marek Sekielscy zapowiadali na marzec, jednak pandemia koronawirusa wpłynęła na decyzję o przełożeniu premiery.

Tomasz Sekielski zapowiedział dziś w Radiu ZET, że nie będzie to ostatnie słowo w sprawie pedofilii w polskim Kościele.

Sekielski zapowiada trzeci film o pedofilii. Skupi się na Janie Pawle II

Gość Radia ZET przyznał, że trzecia część o pedofilii w naszym kościele skupi się na kwestii przemilczania ludzkich dramatów w czasie pontyfikatu Jana Pawła II.

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił, czego nie robił Jan Paweł II jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu 

– powiedział w Radiu ZET Tomasz Sekielski.

I przyznał, że źródła w tym wątku pojawią się z całego świata.

To będzie film, który w gruncie rzeczy będzie rozgrywał się poza Polską. Będziemy dużo jeździć po świecie, mamy długą listę rozmówców 

– dodał dziennikarz.

Jego zdaniem film nie przejdzie. O kontrowersjach wokół polskiej świętości i najwyższego z autorytetów mówi się od dłuższego czasu, również na świecie.

Zobacz także

Tomasz Sekielski przyznał, że w międzyczasie pracuje nad filmem o SKOK-ach. Wspomniał, że oczekiwana produkcja pojawi się jesienią tego roku.

RadioZET.pl/Gość Radia ZET