Zamknij

Antybohater z filmu Sekielskich z aktem oskarżenia. Grozi mu 12 lat więzienia

16.09.2020 16:47
Antybohater z filmu Sekielskich z aktem oskarżenia. Grozi mu 12 lat więzienia
fot. Screen

Jest akt oskarżenia ws Arkadiusza H., księdza z diecezji kaliskiej, negatywnego bohatera filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" - dowiaduje się Radio ZET. Prokuratura w Pleszewie po prawie dwóch latach śledztwa właśnie wysłała akt do sądu - ustaliła nasza reporterka, Danka Woźnicka. Prokuratura oskarża księdza o molestowanie seksualne jednego nastolatka w latach 1998-2000.

Z pedofilii w kościele, o której opowiada film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", wciąż nie rozliczyli się główni winni. Śledztwo ws pozostałych sześciu osób, które zgłosiły prokuraturze że również były molestowane przez Arkadiusza H., z powodu przedawnienia zostało umorzone.

W sprawie przesłuchano kilkudziesięciu świadków, zgromadzono opinie biegłych i materiał dowodowy w postaci nagrań obciążających duchownego.

Pedofilia w kościele. Główny "antybohater" filmu Sekielskich z aktem oskarżenia

W  filmie braci Sekielskich z maja tego roku ujawniono nagranie z 2016 r. - podczas konfrontacji księdza Arkadiusza H. z rodzicami molestowanego chłopca ksiądz przyznał się do molestowania i przepraszał. Duchownemu grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz także

Odrębną sprawą jest tuszowanie działań księdza przez biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. W tej sprawie na zlecenie Watykanu (który zawiadomił prymas Wojciech Polak) toczy się kościelne postępowanie. Biskup Janiak  został odsunięty od kierowania diecezją kaliską i ma zakaz przebywania w Kaliszu. Jednak ze źródeł katolickiego pisma "Więzi" wynika, że nie przejmuje się poleceniem ojca świętego.

RadioZET.pl/BC