Zamknij

Wyrzucił 9 szczeniaków z auta na ulicę. Policja szuka sprawcy

02.11.2020 21:37
Wyrzucone szczenięta na ulicę w Pepłowie
fot. KPP Mława

Dziewięć szczeniąt wyrzuconych na ulicę z auta znalazła mławska policja. Porzucone pieski bąkały się po ruchliwej ulicy i przydrożnym rowie.

W miejscowości Pepłowo niedaleko Mławy nieustalony sprawca wyrzucił z samochodu wprost na ulicę dziewięć małych psów. O zdarzeniu policję zaalarmował przypadkowy świadek. Trwają poszukiwania sprawcy. Znaleziono już nowy dom dla pięciu szczeniąt, pozostałe cztery czekają na adopcję.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, informując w poniedziałek o wyrzuconych z auta na ulicę szczeniętach, podała, że do zdarzenia doszło kilka dni temu, a sprawcy szukają obecnie funkcjonariusze z posterunku w Wieczfni Kościelnej.

Zobacz także

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca samochodu osobowego zatrzymał się na skraju miejscowości Pepłowo i z samochodu, wprost na ulicę wyrzucił dziewięć szczeniąt. Porzucone zwierzęta błąkały się po ulicy i w przydrożnym rowie. Policję powiadomił przypadkowy świadek. Interweniujący policjanci przekazali zwierzęta pod opiekę strażników gminnych - przekazała Pawłowska.

Wyrzucił 9 szczeniąt z auta na ulicę. Policja szuka sprawcy, grozi mu do 3 lat więzienia

Dodała, iż udało się już znaleźć "nowy, troskliwy dom dla pięciu porzuconych psich maluchów, a czwórka czeka na adopcję" - informacje na temat odebrania szczeniąt można uzyskać kontaktując się ze Strażą Gminną w Wiśniewie.

Zobacz także

Rzeczniczka mławskiej policji zaznaczyła, ze prowadzący postępowanie funkcjonariusze apelują do osób, których informacje mogą okazać się pomocne w ustaleniu sprawcy, o kontakt z posterunkiem w Wieczfni Kościelnej - informację można przekazać tam anonimowo.

Zobacz także

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - przypomniała Pawłowska.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/KPP Mława