Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Pesymizm gospodarczy. Co niepokoi przedsiębiorców?

Redakcja
06.03.2017 19:43
gospodarka
fot. Pixabay

Przedsiębiorcy planują zwiększenie zatrudnienia i płac, ale panuje wśród nich coraz większy pesymizm gospodarczy - wynika z kolejnej edycji badań "Plany pracodawców" Instytutu Badawczego Randstad. Prawie połowa pracodawców jest zdania, że nasza gospodarka będzie stała w miejscu, a niemal co czwarty, że czeka nas recesja.

Wśród pracodawców rosną obawy i niepewność. Powodem ich zmartwień nie są bynajmniej sprawy ekonomiczne. Potwierdzają to badania Konfederacji Lewiatan. Niemal trzy czwarte przedsiębiorców uważa, że w tym roku warunki prowadzenia firmy będą trudniejsze.

Główną przyczyną takich nastrojów są działania rządu i parlamentu, nieprzewidywalność oraz bardzo szybkie tempo zmian w prawie.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- My to żartobliwie nazywamy biegunką legislacyjną. To już nie jest bieg a biegunka - mówi Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan.

Zagłosuj

Czy w Polsce łatwo jest prowadzić własny biznes?

Liczba głosów:

Przez to, że nowe ustawy wprowadzane są bardzo szybko, często wymagają poprawek. A przedsiębiorcy ledwo nadążają za zmianami, które szybko wchodzą w życie.

Raporty potwierdzają również coraz trudniejszą sytuację na rynku pracy. Pracodawcy ciężej jest znaleźć pracownika spełniającego wymagania.

RadioZET.pl/DG