PIS, PO i Kukiz'15 łączą siły. W słusznej sprawie! [WIDEO]

Redakcja
29.12.2017 14:26
PIS, PO i Kukiz'15 łączą siły. W słusznej sprawie! [WIDEO]
fot. YouTube

W okresie noworocznym odpalane są miliony petard i fajerwerków; to niesie zagrożenie dla zwierząt - podkreślają posłowie różnych opcji zachęcając, aby zrezygnować z tej formy witania Nowego Roku. "Nie strzelajmy w sylwestra" - apelują.

Zagłosuj

Czy zrezygnujesz z sylwestrowego odpalania petard i fajerwerków?

Liczba głosów:

W filmie opublikowanym w piątek na sejmowym kanale YouTube do tego, by w trosce o zwierzęta powitać rok 2018 bez wystrzałów petard i fajerwerków zachęcają: poseł Kukiz'15 Piotr Apel, posłowie PO: Agnieszka Hanajczyk, Artur Dunin i Paweł Suski oraz posłowie PiS: Krzysztof Czabański, Jolanta Szczypińska i Dominik Tarczyński.

Zobacz także

- W ten wspaniały świąteczny i noworoczny czas, kiedy wszyscy się radujemy, wielu z nas odpala miliony petard i fajerwerków. Ten sposób okazywania noworocznych emocji nie zawsze jest właściwy i niesie ze sobą olbrzymie zagrożenie. Dlatego apelujemy: nie strzelajmy w sylwestra - mówi w filmie Paweł Suski, szef Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Piotr Apel przekonuje, że warto w tym świątecznym czasie pomyśleć o zwierzętach i nie używać fajerwerków. - Zwłaszcza tych, które wydają charakterystyczny dźwięk, który sprawia zwierzętom ból - dodał.

Również Jolanta Szczypińska zwraca uwagę, że "fajerwerki powodują u zwierząt fizyczny ból i cierpienie", a Dominik Tarczyński podkreśla, że "wiele zwierząt naprawdę traci życie ze względu na lęk, jest przerażonych". - Także jeżeli chcecie zrobić coś dobrego dla zwierząt i nie tylko, proszę: nie używajcie fajerwerków - apeluje Tarczyński.

RadioZET.pl/PAP/DG