Zamknij

Petru: Nowoczesna wystawi własnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

Redakcja
11.07.2017 22:32
Petru: Nowoczesna wystawi własnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich
fot. Archiwum Radia ZET

Szef Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiada, że jego partia planuje wystawienie własnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich w przyszłorocznych wyborach samorządowych. W Warszawie kandydować będzie Paweł Rabiej.

Zagłosuj

Ufasz Ryszardowi Petru?

Liczba głosów:

Petru narzeka na współpracę z Platformą Obywatelską. – Co do zasady, w większości miast obecnych wojewódzkich, wszystko na to wskazuje, że przy braku otwartości Platformy Obywatelskiej na współpracę, będziemy wystawiać własnych kandydatów. Natomiast podtrzymuję swą ofertę, że popieramy się nawzajem w drugiej turze. Czyli: nasz kandydat przechodzi do drugiej tury, oni go popierają, ich przechodzi, my go popieramy – mówił na wtorkowej konferencji w Płocku.

Kto w Warszawie?

Dziennikarze spytali szefa Nowoczesnej o to, którego kandydata wystawi w wyborach na prezydenta stolicy. – Paweł Rabiej jest kandydatem warszawskich struktur. I wszystko na to wskazuje, że ostatecznie zostanie zatwierdzony na początku września przez zarząd krajowy. Ale w zarządzie krajowym jest kilka jeszcze innych osób, oprócz mnie, w związku z czym nie chcę sugerować. Natomiast wiele na to wskazuje, że będzie on tą właśnie osobą – odpowiedział Petru.

Potrzebna nowa energia

Kandydatów na prezydentów byłych miast wojewódzkich mają wyłonić lokalne i regionalne władze partii. – Chcielibyśmy, żeby te osoby były młode duchem, które wnosiłyby nową energię. Jestem przekonany, że w wielu miastach polskich potrzebne są nowe pomysły, nowe inicjatywy, nawet, jeżeli jesteśmy dotychczas zadowoleni z tego, co prezydenci zrobili – komentował szef Nowoczesnej.

Według sondażu opublikowanego przez "DGP" koalicja PO-Nowoczesna może liczyć na 28,7 proc. poparcia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/DGP/strz