Zamknij

Petru: Zabrać 500+ najbogatszym i dać rodzicom niepełnosprawnych. Jedną ustawą można wygospodarować olbrzymie pieniądze

Redakcja
23.04.2018 09:13
Ryszard Petru
fot. East News

— Rządzący powinni zabrać 500+ najbogatszym i dać te pieniądze rodzicom osób niepełnosprawnych. Jedną ustawą w ciągu 24 godzin można wygospodarować olbrzymie pieniądze — powiedział w Radiu ZET Ryszard Petru.

— Gdyby rząd odebrał najbogatszym 500+, to z tych pieniędzy można sfinansować świadczenia, których domagają się rodzice osób niepełnosprawnych. Moja propozycja to obcięcie 500 + dla osób z drugiej grupy podatkowej — jest ich około 750 tys. To dałoby 4,5 mld oszczędności —  mówi gość Radia ZET Ryszard Petru.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polityk Nowoczesnej podkreśla, że 500+ miało pomagać rodzinom.

— Nie widzę powodu, by osoby bogate pobierały to świadczenie. Jedną ustawą w ciągu 24 godzin można wygospodarować olbrzymie pieniądze na osoby niepełnosprawne — ocenia Petru.

Gość Radia ZET uważa, że „rząd nie jest od rozdawania, tylko od pomagania”. Zdaniem Ryszarda Petru „pierwszy raz mamy konkretny przykład ludzi, którzy potrzebują pomocy, a PiS mówi: damy wszystkim wyprawki, damy 500+”.

— Tym różni się propagandowa polityka od polityki realnej — mówi polityk.

Pytany przez Konrada Piaseckiego o to, czy wynoszenie mebli z partyjnej siedziby to akt symboliczny, Ryszard Petru odpowiada: „Nie wynosiłem, tylko je przenosiłem”.

— Miałem biuro poselskie w siedzibie Nowoczesnej i kiedy przestałem być przewodniczącym, to wynająłem nowy lokal. Wypadałoby, żebym na czymś siedział — tłumaczy się Petru i dodaje: „Ja nie jestem rozrzutny”.

— Żeby w życiu coś osiągnąć, to trzeba oglądać złotówkę z dwóch stron i nie zostawiać po drodze dobrych mebli — komentuje gość Radia ZET.

Kiepskie sondaże Nowoczesnej?

— Jestem nimi zaniepokojony — mówi były przewodniczący tej partii. Podkreśla, że kluczową kwestią jest kontrofensywa programowa. Pytany o odejście z .N, odpowiada: „Zakładem tę partię, więc trudno będzie się jej ze mną rozstać”.

Zagłosuj

Czy Ryszard Petru może być liderem opozycji?

Liczba głosów:

 — Tak długo, jak Nowoczesna będzie reprezentowała wartości, które były u jej zarania, tak długo nie widzę powodu do rozstawania się. Jeszcze reprezentuję — mówi Ryszard Petru.

Dopytywany przez Konrada Piaseckiego o to, jaka jest szansa, że za 3 miesiące będzie jeszcze w Nowoczesnej, były przewodniczący odpowiada, że „wysoka”. Tłumaczy, że „dużo będzie zależało od wyniku wyborów samorządowych a w przypadku porażki — sytuacja zrobi się krytyczna”.

Nowa partia z Robertem Biedroniem? Petru uważa, że takie osoby powinny być zaangażowane w ogólnopolską politykę. Pytany, czy ma ofertę dla prezydenta Słupska, odpowiada, że nawet gdyby miał, to nie ogłaszałby jej przy pomocy mediów. Rozmowy?

— Z wieloma osobami rozmawiam o polityce, ale to nie znaczy, że coś z tych rozmów wynika — mówi gość Radia ZET.

Cała rozmowa na radiozet.pl

RadioZET.pl/maal