Zamknij

Petru ostro o Schetynie. "Gdyby był poważny, to rozmawiałby z innymi partiami"

Redakcja
21.03.2017 07:09
Petru ostro o Schetynie. "Nie traktuje go poważnie"
fot. Flickr

Opozycja powinna działać razem we wszystkich najważniejszych sprawach - m.in. o tym mówi lider Nowoczesnej Ryszard Petru w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Ryszard Petru pytany w wywiadzie o to, czy Nowoczesna traktuje kandydaturę Schetyny na premiera poważnie, odpowiedział: - Nie, bo gdyby był poważny, to wcześniej doszłoby do uzgodnień PO z innymi ugrupowaniami i tworzenie wspólnego expose. Wariant: zapowiadamy wniosek, zgłaszamy kandydata na premiera i czekamy aż go poprzecie jest złym prognostykiem na przyszłość.

Zobacz także

Dopytywany, czy Nowoczesna nie zagłosuje za odwołaniem rządu Beaty Szydło, Petru stwierdził: - Rząd Beaty Szydło nie może liczyć na poparcie Nowoczesnej, ale też w ciemno nie poprzemy wniosku Platformy. Najpierw musimy poznać expose i później zdecydujemy na posiedzeniu klubu.

Zagłosuj

Czy Grzegorz Schetyna byłby dobrym premierem Polski?

Liczba głosów:

Z kolei na pytanie o to, "od czego Nowoczesna uzależnia poparcie dla wniosku PO" - jej lider odparł: - Jeśli w expose Schetyny znajdzie się np. propozycja kolejnego skoku na OFE, by sfinansować nowe obietnice wyborcze, to trudno liczyć na nasze poparcie. Na pewno nie poprzemy PO bezwarunkowo.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
- Kandydat na premiera, który wie, że przegra, raczej się osłabia, a nie umacnia - podsumował Petru jedną z odpowiedzi na pytanie "Rz".

RadioZET.pl/PAP/MaAl