Zamknij

Petru skomentował kryzys w Cieśninie Kerczeńskiej. Pomylił nazwę... morza

Redakcja
26.11.2018 14:19
Petru skomentował kryzys w Cieśninie Kerczeńskiej. Pomylił nazwę... morza
fot. P.Wisniewski/EastNews

Cały świat z niepokojem obserwuje rozwój sytuacji międzynarodowej w związku z rosyjskim atakiem na ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej. Sprawę skomentował na Twitterze lider partii Teraz Ryszard Petru. Po raz kolejny nie udało mu się uniknąć wpadki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę wieczorem ukraińska marynarka poinformowała, że Rosjanie ostrzelali trzy ukraińskie jednostki i z pomocą swoich służb specjalnych przejęli nad nimi kontrolę. Podczas ataku rannych zostało sześciu ukraińskich marynarzy.

„Kosmiczna” wpadka Petru. Tym razem... pomylił nazwę własnej partii [WIDEO]

Kolejne kraje potępiają rosyjski atak na ukraińskie okręty i wzywają do deeskalacji napięć w stosunkach między dwoma państwami. W poniedziałek w trybie pilnym ma się zebrać w tej sprawie Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Konflikt rosyjsko-ukraiński komentują w mediach i w portalach społecznościowych także polscy politycy. Uwagę internautów zwrócił jednak głównie komentarz Ryszarda Petru. Lider partii Teraz nie zdołał uniknąć kolejnej gafy.

petru
fot.

„Eskalacja napięcia miedzy Rosją i Ukrainą na Morzu Azorskim wymaga reakcji całej Unii Europejskiej. Polska powinna być ambasadorem Ukrainy w Unii. Trudno odgrywać taka rolę jeśli polski rząd jest skłócony z UE” – napisał na Twitterze Petru.

Polityk tym razem pomylił nazwę... morza. Zamiast Azowskim, nazwał je Azorskim.

RadioZET.pl/Twitter/BM