Zamknij

Ryszard Petru rezygnuje z funkcji przewodniczącego klubu Nowoczesnej

Redakcja
26.04.2017 16:03
Ryszard Petru rezygnuje z funkcji przewodniczącego klubu Nowoczesnej
fot. EastNews

Podczas konferencji w sejmie Ryszard Petru poinformował, ze przestaje pełnić funkcję przewodniczącego klubu Nowoczesna. Jego miejsce zajmie Katarzyna Lubnauer. Były lider partii opozycyjnej bierze współodpowiedzialność za spadek poparcia dla Nowoczesnej, które według sondaży obecnie oscyluje na granicy progu wyborczego.

- Biorę współodpowiedzialność za spadek w sondażach. Nie wystarczy jedynie krytyka PiS-u. Zbyt małą uwagę przykładaliśmy do informowania społeczeństwa o naszych działaniach. Jako jedyni mamy spójny program polityczny. To nie tylko moja decyzja, podjęliśmy ją wspólnie - mówił Ryszard Petru podczas konferencji w sejmie. - Zgłosiliśmy 33 ustawy, to jest cztery razy więcej na członka klubu niż większy klub Platformy - dodał.

Poparcie na granicy progu wyborczego

Obecnie poparcie dla Nowoczesnej oscyluje wokół 5 proc. Funkcję przewodniczącego partii Nowoczesna obejmie Katarzyna Lubnauer. Jak komentował Ryszard Petru, Lubnauer i nowe prezydium klubu skupi się teraz na pracy w sejmie.

Zobacz także

Rolą Petru będzie przygotowanie partii do wyborów samorządowych. - Pamiętajmy, że zarówno zadania szefa partii, jak i przewodniczącego klubu są dość obszerne, często trudno było godzić jedno z drugimi  - mówiła nowa przewodnicząca Nowoczesnej.

Posłowie Nowoczesnej na środowej konferencji pochwalili minister cyfryzacji Annę Streżyńską, która na antenie Radia ZET krytycznie odniosła się do polityki socjalnej rządu Prawa i Sprawiedliwości i pomysłu poszerzenia zakresu swojej działalności szefa MON, Antoniego Macierewicza.

Zobacz także

Posłanka Joanna Augustynowska, która przeszła niedawno z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej otwarcie krytykowała byłego lidera jej byłej partii. – Praca w sejmie raczej go nie interesuje – komentowała w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, dodając, że jest arogancki i jedyne co się dla niego liczy, to autopromocja. Była posłanka Nowoczesnej w złym tonie opisała też Katarzynę Lubnauer. Jej zdaniem nowa przewodnicząca klubu Nowoczesna ukradła jej pomysły na politykę społeczną.

RadioZET.pl/strz