Zamknij

Philip Morris wprowadza do Polski urządzenie IQOS. Nowa nadzieja palaczy

Redakcja
05.04.2017 11:12
Philip Morris wprowadza do Polski urządzenie IQOS. Nowa nadzieja palaczy
fot. Marlboro

W Polsce pali 9 mln osób. Wiele chce rzucić, ale ciężko rozstać się z nałogiem. "Na pomoc" przychodzi gigant na rynku papierosowym, czyli korporacja Philip Morris. Bezsilnym palaczom oferuje nowe papierosy. Mają być zdrowsze... Nowy produkt właśnie wchodzi na polski rynek.

IQOS to potencjalnie mniej szkodliwy wyrób tytoniowy. Jest krótszy niż zwykły papieros. Także zawiera tytoń, ale wsuwa się go w ceramiczny podgrzewacz. Używanie IQOS jest bardzo zbliżone do zwykłego palenia. Tym różni się od elektronicznych papierosów, w których czuć różnicę i nie każdemu amatorowi tytoniu to odpowiada.

Zagłosuj

Palisz papierosy?

Liczba głosów:

Po wprowadzeniu urządzenia na ponad 20 innych rynkach, tradycyjne papierosy rzuciło niemal 1,5 mln palaczy.

Palacz chcąc się zaciągnąć musi nacisnąć guzik na urządzeniu. Wówczas metalowa grzałka zaczyna podgrzewać tytoń do temperatury 300 stopni. To wciąż 1/3 temperatury palenia zwykłego papierosa. Tytoń nie pali się, nie ma też popiołu.

IQOS ma wytwarzać średnio 90% mniej szkodliwych substancji niż standardowy papieros.

Prace nad urządzeniem trwają od ponad 10 lat i dotychczas pochłonęły 3 mld dolarów. Menadżerowie koncernu Philip Morris nie ukrywają, że ich celem jest całkowite wyeliminowanie tradycyjnego palenia i zastąpienie go relatywnie mniej szkodliwym. Nadal nie jest to równe rzuceniu palenia, ale przynajmniej palacze nie będą wdychać najbardziej trujących substancji smolistych.

Wkrótce zostaną uruchomione punkty sprzedaży IQOS w Polsce. Będzie można je także kupić na stronie internetowej. Oczywiście nowoczesne papierosy, tak jak i tradycyjne, dostępne są wyłącznie dla pełnoletnich konsumentów. 

RadioZET.pl/KM