Tarczyński podzieli los Pawłowicz? „Będzie następny”

Redakcja
18.12.2018 11:33
Tarczyński
fot. Bartek Syta/East News

PiS szykuje się do przyszłorocznych wyborów do euro- i krajowego parlamentu. Nic dziwnego, że partii rządzącej zależy na odzyskaniu zaufania centrowych wyborców. Ma w tym pomóc sprawdzona przed trzema laty taktyka „schowania” najbardziej kontrowersyjnych polityków. Kolejną jej ofiarą ma być Dominik Tarczyński.

Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę, że tylko umiar, umiejętność pokazania łagodniejszej twarzy oraz brak ostrej i nienawistnej retoryki jest w stanie zapewnić jego partii przychylność centrowego elektoratu, a w efekcie utrzymanie władzy na kolejne lata. Nic dziwnego, że postanowił „ukryć” (nie wiadomo na razie, czy na stałe, czy na czas kampanii) najbardziej kontrowersyjnych przedstawicieli.

Najpierw w cień usunął się Antoni Macierewicz, ostatnio odejście z polityki zapowiedziała Krystyna Pawłowicz. „Tarczyński będzie następny” – mówi w rozmowie z „Faktem” osoba z bliskiego otoczenia prezesa. „Prezes powiedział tylko to, co od dawna mówiliśmy: że taka skrajność nam szkodzi, a jedynym sposobem na wygranie wyborów jest odzyskanie centrowych wyborców” – dodaje rozmówca gazety. 

Zobacz także

Pawłowicz po posiedzeniu znów ostro zaatakowała na Twitterze. Według informacji „Faktu” otrzymała telefon z radą, aby przestała. I ponoć potraktowała to na tyle poważnie, że przed kilkoma dniami zapowiedziała, iż odchodzi z polityki. Czy na zawsze? Można w to wątpić, biorąc pod uwagę, że podobne deklaracje składała już w 2015 roku. 

Czy również Dominik Tarczyński usunie się w cień? Jest młodszy od Pawłowicz, więc na pewno będzie chciał jeszcze niejednokrotnie pokazać się w polityce. Jednak po ostatnich ekscesach, m.in. zarzuceniu prezydentowi Kielc działalności w ZOMO i „pałowania po głowach Polaków” oraz nazwaniu posła Jacka Protasiewicza „idiotą” podczas debaty sejmowej, znalazł się na cenzurowanym. Po tym ostatnim incydencie osobiście i publicznie zrugał go Jarosław Kaczyński. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/MP