Zamknij

PiS ma plan. Chce, by sejmowe prace nad projektami Dudy ruszyły za dwa tygodnie [News Radia ZET]

Redakcja
09.10.2017 18:10
Kaczyński
fot. PAP/Rafał Guz

PiS chce, by sejmowe prace nad prezydencką reformą ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym ruszyły za dwa tygodnie - dowiaduje się Radio ZET od polityków z kierownictwa partii.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Jarosław Kaczyński, ale już teraz trwa opracowanie poprawek do projektów ustaw. Czy więc oznacza to, że jest zgoda prezydenta na propozycje przedstawione mu przez prezesa PiS?

Oficjalnie ani prezydent, ani żaden z jego ministrów tego nie powiedział, ale klimat ostatnich wypowiedzi może świadczyć o tym, że wszystko idzie ku szybkiemu wprowadzeniu reformy sądownictwa. Wiele mówi również to, że prezes Kaczyński na niedawnym kongresie Solidarnej Polski wychwalał Zbigniewa Ziobrę, a o prezydenckim wecie mówił, że to był "incydent".

Zobacz także

Najpewniej jeszcze w tym tygodniu poprawki PiS trafią na biurko prezydenta, być może w piątek odbędzie się kolejne spotkanie Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim, a na przyszłym posiedzeniu Sejmu rozpoczną się szybkie prace nad reformą.

W poniedziałek gość Radia ZET marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że jedną z propozycji PiS jest to, by w wyborze sędziów zasiadających w KRS brał udział Senat. 

RadioZET.pl/JC/MP