Kolejne pieniądze od PiS. 500 złotych dla uczącej się młodzieży

Redakcja
18.04.2018 13:41
Pieniądze
fot. Shutterstock.com

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Czołowi politycy partii rządzącej złożyli szereg socjalnych obietnic przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Kolejne pieniądze od państwa otrzyma młodzież ucząca się, która realizuje swoje pasje oraz zainteresowania. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Zagłosuj

Bon w wysokości 500 zł przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi. Popierasz?

Liczba głosów:

— Wprowadzimy bon, który będzie przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi od 16. do 25. r., którzy nie pracują i się uczą — zapowiedziała w sobotę podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Beata Szydło.

Pomysł wprowadzenia bonu w wysokości 500 zł potwierdził podczas niedzielnego spotkania w Trzciance prezes PiS. — Będzie bon 500 zł dla młodych ludzi w wieku 16-25 lat, którzy się uczą, na kulturę i sport, aby mieli, za co iść do teatru, kina, na zawody, coś opłacić. Będzie program rozbudowy gminnych ośrodków kultury — ujawnił prezes PiS.

Zobacz także

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem „Polska jest jedna”. Brali w niej udział — poza Szydło — również prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin.

Nowe propozycje PiS 

300 zł wyprawki dla dziecka przed każdym rokiem szkolnym, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, 23 mld zł na program „Dostępność plus” — to niektóre rozwiązania w kwestii polityki społecznej, które zaproponowali politycy PiS.

RadioZET.pl/PAP/DG