Zamknij

Pomysł PiS na wsparcie seniorów: zwolnienie z podatku i "trzynastka"

Redakcja
22.05.2018 17:02
Pomysł PiS na wsparcie seniorów: zwolnienie z podatku i "trzynastka"
fot. PAP

W PiS rozważane są pomysły ulg i ułatwień dla emerytur. Pojawia się propozycja 13-tej emerytury i zwolnienie z podatku dochodowego. 

Ryszard Terlecki mówił na spotkaniu z wyborcami, że seniorzy to druga grupa (po rodzinach z dziećmi), której rząd chce pomóc. O pomysłach rządu PiS pisze dziennik "Fakt".

– Z pewnością przed wyborami parlamentarnymi nastąpi znaczący ruch, który poprawi sytuację materialną seniorów – zapowiedział wicemarszałek Ryszard Terlecki w niedzielę, w czasie spotkania z wyborcami w Wąbrzeźnie (kujawsko-pomorskie).

W planach jest zwolnienie emerytów z podatku dochodowego. Osoby z najniższą emeryturą (dziś to 1029,80 zł brutto) mogłyby zyskać na tej zmianie prawie 140 zł - pisze "Fakt". Drugim pomysłem jest tzw. "trzynastka" czyli dodatkowa emerytura. Seniorzy mieliby dostawać raz w roku, tuż przed Bożym Narodzeniem. "Fakt" zaznacza, że o "trzynastej emeryturze" mówiło się już w czasach PO.

Resort finansów obliczył obciążenie dla budżetu, jakie przyniosłyby planowane rozwiązania. Zwolnienie emerytów z podatku PIT kosztowałoby budżet państwa około 15 mld zł. rocznie. 13. pensja -  16 mld zł. 

RadioZET.pl/Fakt/KM