Zamknij

PiS obiecuje kolejne pieniądze. Program Student Plus dla młodych

Redakcja
24.04.2018 14:17
Student
fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Podczas Komitetu Społecznego Rady Ministrów była premier Beata Szydło poinformowała o planowanym programie „Student Plus”. Miałby on ułatwić pogodzenie studiów i rodzicielstwa.

Beata Szydło przedstawiła założenia programu wraz z wiceprezydentem Leszna Piotrem Jóźwiakiem. — Podczas Komitetu Społecznego Rady Ministrów rozmawialiśmy o potrzebach studentów. Poznaliśmy doświadczenia samorządowców, którzy wprowadzają nowatorski program zachęcający absolwentów do pozostania w mieście, w którym studiowali. To szczególnie interesująca inicjatywa w kontekście zagrożenia wyludnianiem się niektórych regionów Polski. Z kolei organizacje studenckie wskazały nam obszary, w których potrzebne są zmiany, by ułatwić młodym rodzicom studiowanie. To bardzo cenne spostrzeżenia, gdyż płyną ze środowiska, które te problemy zna najlepiej — mówiła podczas dyskusji Komitetu Społeczny Rady Ministrów.

Student Plus

Wiceprezydent Leszna potwierdził, że w jego mieście program „Student Plus” ruszy już w październiku br. Samorząd funduje stypendia, nawet 1000 zł miesięcznie studentom, którzy po ukończeniu studiów postanowią pracować w Lesznie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Student Plus – zasady przyznawania

Stypendium w ramach programu „Student Plus” ma być przyznawane w trakcie trwania roku akademickiego, a o jego przyznaniu decydować będzie komisja złożona z radnych i przedsiębiorców.

Zobacz także

RadioZET.pl/wsensie.pl/strz