Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PiS przedstawiło deklarację europejską. Zawiera 12 punktów

09.03.2019 14:15
xxx wiadomosci

Będziemy działać na rzecz powrotu UE do wartości, zabiegać o interesy polskich rolników, bronić prawa rodziców do wychowania dzieci, bronić równego traktowania polskich firm, wynegocjujemy korzystny dla Polski budżet - mówił w sobotę szef sztabu PiS Tomasz Poręba przedstawiając europejską deklarację ugrupowania.

PiS przedstawiło deklarację europejską. Zawiera 12 punktów fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Dzisiaj na naszej konwencji chcemy przedstawić nasze cele, nasze dążenia, pomysły, propozycje, z którymi chcemy iść w tych wyborach. Chcemy zaproponować Polakom deklarację programową, deklarację europejską PiS" - oświadczył Poręba.

Jak dodał, składa się ona z 12 punktów, tak jak "12 gwiazd we fladze UE".

"Po pierwsze będziemy działać na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy i które miały stać się fundamentem jej rozwoju" - mówił.

Kolejnym punktem jest ochrona prawa rodziców do wychowania dzieci.

"Po trzecie będziemy aktywnie zabiegać na forum UE o interesy polskich rolników. Po czwarte wynegocjujemy korzystny dla Polski nowy budżet UE" - podkreślił szef sztabu PiS.

"Po piąte będziemy bronić równego traktowania polskich firm na europejskim rynku. Po szóste będziemy nadal skutecznie zabiegać o bezpieczeństwo i ochronę zewnętrznych granic UE" - dodał.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM

Oceń