PiS przedstawiło deklarację europejską. Zawiera 12 punktów

Redakcja
09.03.2019 14:15
PiS przedstawiło deklarację europejską. Zawiera 12 punktów
fot. PAP

Będziemy działać na rzecz powrotu UE do wartości, zabiegać o interesy polskich rolników, bronić prawa rodziców do wychowania dzieci, bronić równego traktowania polskich firm, wynegocjujemy korzystny dla Polski budżet - mówił w sobotę szef sztabu PiS Tomasz Poręba przedstawiając europejską deklarację ugrupowania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Dzisiaj na naszej konwencji chcemy przedstawić nasze cele, nasze dążenia, pomysły, propozycje, z którymi chcemy iść w tych wyborach. Chcemy zaproponować Polakom deklarację programową, deklarację europejską PiS" - oświadczył Poręba.

Zobacz także

Jak dodał, składa się ona z 12 punktów, tak jak "12 gwiazd we fladze UE".

"Po pierwsze będziemy działać na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy i które miały stać się fundamentem jej rozwoju" - mówił.

Kolejnym punktem jest ochrona prawa rodziców do wychowania dzieci.

"Po trzecie będziemy aktywnie zabiegać na forum UE o interesy polskich rolników. Po czwarte wynegocjujemy korzystny dla Polski nowy budżet UE" - podkreślił szef sztabu PiS.

Zobacz także

"Po piąte będziemy bronić równego traktowania polskich firm na europejskim rynku. Po szóste będziemy nadal skutecznie zabiegać o bezpieczeństwo i ochronę zewnętrznych granic UE" - dodał.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/BM