"Jeden Donald wystarczy". PiS publikuje spot krytykujący Tuska jako szefa RE

Redakcja
08.03.2017 16:56
Tusk
fot. East News

Prawo i Sprawiedliwość umieściło na swoim profilu na Twitterze krótki filmik, mający przekonywać, że Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nie bronił interesów Polski i nie zasługuje na to, aby piastować ten urząd przez kolejne 2,5 roku. 

PiS nie przestaje walczyć z Donaldem Tuskiem. Partia rządząca najpierw namówiła europosła Jacka Saryusza-Wolskiego, aby stanął do rywalizacji o fotel przewodniczącego Rady Europejskiej, a dziś opublikowała na Twitterze nagranie zmontowane z kilku wypowiedzi Tuska, mające udowodnić, iż nie sprawdził się na tym stanowisku, a jego działania szkodzą interesom Polski. 

Filmik trwa ponad minutę, a jego twórcy zarzucają byłemu premierowi, że zupełnie nie poradził sobie z kryzysem imigranckim (m.in. godząc się na obowiązkowe limity przyjmowania uchodźców przez kraje unijne), zlikwidował dobrze prosperujący przemysł stoczniowy, a przede wszystkim nie bronił dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i podważał demokratyczny mandat rządu PiS-u. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ta 80-sekundowa krytyka pod adresem szefa RE kończy się słowami: "Jeden Donald w zupełności wystarczy". 

Nagranie skomentowali już politycy PiS-u i PO. Joachim Brudziński jednym słowem wyraził - najprawdopodobniej - aprobatę dla treści spotu:

W mocnych słowach odpowiedział mu natomiast Sławomir Nitras:

RadioZET.pl/Twitter/MP