Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Jeden Donald wystarczy". PiS publikuje spot krytykujący Tuska jako szefa RE

08.03.2017 16:56
xxx wiadomosci

Prawo i Sprawiedliwość umieściło na swoim profilu na Twitterze krótki filmik, mający przekonywać, że Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nie bronił interesów Polski i nie zasługuje na to, aby piastować ten urząd przez kolejne 2,5 roku. 

Tusk fot. East News

PiS nie przestaje walczyć z Donaldem Tuskiem. Partia rządząca najpierw namówiła europosła Jacka Saryusza-Wolskiego, aby stanął do rywalizacji o fotel przewodniczącego Rady Europejskiej, a dziś opublikowała na Twitterze nagranie zmontowane z kilku wypowiedzi Tuska, mające udowodnić, iż nie sprawdził się na tym stanowisku, a jego działania szkodzą interesom Polski. 

Filmik trwa ponad minutę, a jego twórcy zarzucają byłemu premierowi, że zupełnie nie poradził sobie z kryzysem imigranckim (m.in. godząc się na obowiązkowe limity przyjmowania uchodźców przez kraje unijne), zlikwidował dobrze prosperujący przemysł stoczniowy, a przede wszystkim nie bronił dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i podważał demokratyczny mandat rządu PiS-u. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ta 80-sekundowa krytyka pod adresem szefa RE kończy się słowami: "Jeden Donald w zupełności wystarczy". 

Nagranie skomentowali już politycy PiS-u i PO. Joachim Brudziński jednym słowem wyraził - najprawdopodobniej - aprobatę dla treści spotu:

W mocnych słowach odpowiedział mu natomiast Sławomir Nitras:

RadioZET.pl/Twitter/MP

Oceń