Zamknij

PiS ustępuje. Będzie poprawka przepisów o wycince drzew

Redakcja
22.02.2017 08:24
Wycinka drzew w Lublinie. Powstanie tu parking.
fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Klub PiS przygotuje odpowiednią poprawkę do przepisów dotyczących wycinki drzew na prywatnych posesjach.

Klub PiS w najbliższym czasie złoży projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody dotyczący wycinki drzew - zapowiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Potwierdziła to szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Zwróciła też uwagę, że nie wszystkie wycinki drzew wiążą się z nową ustawą.

Zobacz także

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi, właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Niektórych elementów nowych przepisów broni Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.  - Idea ustawy dotyczącej wycinki drzew tak naprawdę była słuszna, a wszystko zostało spartolone - ocenił i dodał, że minister Szyszko jest dzisiaj "sztandarowym przykładem nieudolności", który narobił więcej szkód "niż największy kornik".  Jak tłumaczy, to miała być ustawa, która mogłaby pomóc rolnikom, ale ona nie pomaga, bo ani obory, ani stodoły rolnik bez pozwolenia dalej nie wybuduje i nie wytnie drzew, które mogłyby przeszkadzać w postawieniu budynków gospodarczych.

Zagłosuj

Co powinien zrobić rząd?

Liczba głosów:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował w poniedziałek podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami swojej partii, iż przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach muszą zostać zmienione. Według uczestników spotkania, z którymi rozmawiała PAP, Kaczyński ostro skrytykował Ministerstwo Środowiska za nowe przepisy. Wcześniej rzecznik rządu Jarosław Bochenek przekonywał, że problem jest wyolbrzymiany.   Rzecznik rządu podkreślił, że ustawa "miała przede wszystkim ułatwić obywatelom gospodarowanie na swoich nieruchomościach".

RadioZET.pl/PAP/MaAl