Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PiS zlikwiduje wybory prezydentów i burmistrzów? Podobno prezes już zdecydowany

04.12.2017 20:07
xxx wiadomosci

Wiele wskazuje na to, że rządząca partia może zlikwidować bezpośrednie wybory na prezydentów, burmistrzów i wójtów w wyborach samorządowych – alarmuje wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

PiS zlikwiduje wybory prezydentów i burmistrzów? Podobno prezes już zdecydowany fot. PAP
Zagłosuj

Uważasz, że takie zmiany w wyborach to dobry pomysł?

O planowanych zmianach w formie przeprowadzania wyborów poinformował Bogdan Borusewicz na swoim Facebooku. – Według informacji, które do mnie dotarły, PiS chce zlikwidować wybory bezpośrednie na prezydentów, burmistrzów i wójtów w wyborach samorządowych. Będą ich wybierać rady miast i gmin. W związku z tym na Nowogrodzkiej jest narada członków komisji z Terleckim i Brudzińskim – czytamy.

Znaczące zmiany

Zdaniem marszałka Senatu sprawa może być już przesądzona. – Podobno prezes jest już zdecydowany, ale zastanawia się jeszcze jak to zostanie odebrane przez społeczeństwo – napisał po tym, jak przewodnicząca Nadzwyczajnej Komisji ds. Ordynacji Wyborczej ogłosiła przerwę od godz. 14:30 do 19.

Prezes zdecydowany?

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że znacząca poprawka może zostać zgłoszona przy drugim czytaniu nowelizacji kodeksu wyborczego.

Tak do sprawy podchodzi opozycja:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz

Oceń