PiS zlikwiduje wybory prezydentów i burmistrzów? Podobno prezes już zdecydowany

Redakcja
04.12.2017 20:07
PiS zlikwiduje wybory prezydentów i burmistrzów? Podobno prezes już zdecydowany
fot. PAP

Wiele wskazuje na to, że rządząca partia może zlikwidować bezpośrednie wybory na prezydentów, burmistrzów i wójtów w wyborach samorządowych – alarmuje wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Zagłosuj

Uważasz, że takie zmiany w wyborach to dobry pomysł?

Liczba głosów:

O planowanych zmianach w formie przeprowadzania wyborów poinformował Bogdan Borusewicz na swoim Facebooku. – Według informacji, które do mnie dotarły, PiS chce zlikwidować wybory bezpośrednie na prezydentów, burmistrzów i wójtów w wyborach samorządowych. Będą ich wybierać rady miast i gmin. W związku z tym na Nowogrodzkiej jest narada członków komisji z Terleckim i Brudzińskim – czytamy.

Znaczące zmiany

Zdaniem marszałka Senatu sprawa może być już przesądzona. – Podobno prezes jest już zdecydowany, ale zastanawia się jeszcze jak to zostanie odebrane przez społeczeństwo – napisał po tym, jak przewodnicząca Nadzwyczajnej Komisji ds. Ordynacji Wyborczej ogłosiła przerwę od godz. 14:30 do 19.

Prezes zdecydowany?

Nieoficjalne informacje mówią o tym, że znacząca poprawka może zostać zgłoszona przy drugim czytaniu nowelizacji kodeksu wyborczego.

Tak do sprawy podchodzi opozycja:

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/strz