Zamknij

PiS złoży wniosek ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz

Redakcja
11.07.2017 18:29
PiS złoży wniosek ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz
fot. Archiwum Radia ZET

Nie kończą się problemy obecnej prezydent Warszawy.  – Jesteśmy na etapie przygotowania wniosku do prokuratury o zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz; sprawa dotyczy gruntów przy ul. Twardej – powiedział poseł PiS Jan Mosiński.

Czarne chmury zbierają się nad Hanną Gronkiewicz-Waltz. Jak podaje PAP, w poniedziałek komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła decyzje prezydent Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej. Komisja stwierdziła rażące naruszenie interesu społecznego przez prezydent Gronkiewicz-Waltz i jej bierność. W związku z roszczeniami Macieja M., Rada Miasta przeniosła z Twardej gimnazjum - jeszcze przed przyznaniem mu w lipcu 2014 r. prawa użytkowania wieczystego do działek.

Zabawa publicznymi pieniędzmi

W sprawie nieruchomości przy ul. Twardej roi się od nieprawidłowości. Członek komisji weryfikacyjnej Jan Mosiński na wtorkowej konferencji w Sejmie powiedział, że przeniesienie gimnazjum to był koszt kilku milionów złotych, a według kosztorysu wykonanego przez dyrektora placówki, remont gimnazjum oznaczałby wydatek 290 tys. złotych. – Widzimy, jak bawiono się środkami publicznymi, to było jedno wielkie nie tyle złodziejstwo, co niegospodarności ze władz miasta stołecznego Warszawy – komentował Mosiński.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Przeniesienie gimnazjum na ul. Twardej odbyło się na rok przed podjęciem decyzji przez Radę Warszawy. – Innymi słowy wyczyszczono ten teren dla jednego z tymczasowo aresztowanych handlarzy nieruchomości – tłumaczył poseł PiS.

Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego z ulicy Twardej 8/12 w Śródmieściu zostało przeniesione na warszawski Mokotów. Mieści się ono w budynku przy ul. Żywnego 25 po Technikum Elektrycznym w Zespole Szkół nr 28, które zostało przeniesione z Mokotowa na Żoliborz.

Wniosek do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez Hannę Gronkiewicz-Waltz jest na etapie przygotowania. Ponadto radni PiS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta w tej sprawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz