Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czarna seria nad Bałtykiem. Utonął mężczyzna, drugi jest poszukiwany

05.08.2018 11:27
xxx wiadomosci

Tragedia nad Bałtykiem. W Piaskach k. Krynicy Morskiej (Pomorskie) utonął 55-letni mężczyzna, który wraz z 37-letnim mężczyzną kąpał się w morzu. 

Czarna seria nad Bałtykiem. Utonął mężczyzna, drugi jest poszukiwany fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje portal TVN24, ciało pierwszego mężczyzny zostało wyłowione z morza przez turystów. W niedzielę podkom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że 37-latek jest wciąż poszukiwany. 

Obaj mężczyźni mieli kąpać się na niestrzeżonej plaży. 

Policjant dodał, że 55 i 37-letni mężczyźni byli rodziną.

W okresie wakacyjnym pamiętajmy, by wypoczywając nad akwenami wodnymi przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek. Od początku kwietnia utonęło już w Polsce ponad 250 osób.

Przede wszystkim zadbajmy sami o nasze bezpieczeństwo i przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Służby apelują, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.

RadioZET.pl/TVN24/PAP/DG 

Oceń