Zamknij
wypadek w gm. Brochów
  • mid-22522233
  • mid-22522220
  • mid-22522282
  • 4 Zobacz
fot. PAP/Paweł Supernak

40-latek zaginął w Wiśle w gm. Brochów (pow. sochaczewski) po tym, jak zalana wodą łódka zaczęła tonąć. Trzem osobom i 8-letniemu chłopcu udało się dopłynąć do małej wysepki na rzece i wezwać pomoc. Poszukiwania mężczyzny trwają.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 18. Jak poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska, służby zostały poinformowane o zdarzeniu w okolicach miejscowości Piaski Duchowne.

Wypadek na Mazowszu. Łódka zaczęła tonąć, szukają 40-latka

Łódką płynęło trzech mężczyzn w wieku 60, 40, 35 lat oraz 8-letni chłopiec. - Prawdopodobnie wysokie fale spowodowały zalanie łodzi, która w pewnym momencie zaczęła tonąć i wszyscy znaleźli się w wodzie. Trzem osobom udało się dopłynąć do małej wyspy na rzece, a 40-letni mężczyzna zniknął po wodą – przekazała rzeczniczka.

Wzywających pomocy zauważyła przypadkowa osoba i wezwała służby ratownicze. Strażacy łodziami przetransportowali ich na brzeg rzeki. Chłopiec trafił do szpitala ze względu na wychłodzenie organizmu. Poszukiwania 40-latka trwały do godz. 22. Wznowiono je w niedzielę rano.

To kolejny tego rodzaju przepadek, do którego doszło w sobotę w woj. mazowieckim. Trwają także poszukiwania 47-latka, który w sobotę po południu wypadł z kajaka do rzeki Bug w pow. węgrowskim. Mężczyzna płynął razem z 10-letnim chłopcem. W pewnym momencie kajak się wywrócił i obaj wpadli do wody. Chłopcu udało się wydostać na brzeg i powiadomić o wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C