Zamknij

Pięcioosobowa rodzina w szpitalu. Samochód rozpadł się na pół

Bartłomiej Chudy
03.10.2022 12:42

Policja bada okoliczności wypadku w pow. białobrzeskim (woj. mazowieckie). Jego 19-letnia sprawczyni początkowo twierdziła, że była jedynie pasażerką auta. Audi, którym wjechała w opla z pięcioosobową rodziną, zostało przecięte na pół. 19-latka może mówić o wielkim szczęściu – nic jej się nie stało. Podróżująca oplem rodzina trafiła jednak do szpitala.

5-osobowa rodzina w szpitalu po wypadku w Zachmielu
fot. screen Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi/Polskie Służby Facebook

Groźny wypadek wydarzył się w niedzielę 2 października o godz. 19.45 w miejscowości Zachmiel. - Ustalono, że kierowca pojazdu marki Audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. W wyniku czego bokiem swojego pojazdu uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka opla zafirę – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach mł. asp. Ewa Kozyra.

Oplem, oprócz 40-letniego kierowcy, podróżowało czworo pasażerów z gminy Jedlińsk: kobiety w wieku 38 i 77 lat oraz dzieci w wieku 11 i 14 lat. Cała piątka z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Pięcioosobowa rodzina w szpitalu. Samochód rozpadł się na pół

Nic poważnego nie stało się natomiast 19-latce z audi, która została przebadana na miejscu. Według policjantów może ona mówić o prawdziwym szczęściu. Audi, którym jechała, zostało w wyniku wypadku przecięte na pół.

Początkowo młoda mieszkanka gminy Warka twierdziła, że jechała jako pasażerka. - Oświadczyła, że nie wie, kto kierował pojazdem, ponieważ zabrała się na tzw. okazję, a po spowodowaniu wypadku kierowca uciekł – przekazała rzeczniczka.

Okazało się jednak, że to właśnie 19-latka siedziała za kierownicą. - Nie miała zbyt dużego doświadczenia, bo prawo jazdy posiadała od lutego. Przyznała, że pojazd należy do jej znajomego. Skłamała, bo obawiała się konsekwencji, jakie grożą za spowodowanie wypadku – powiedziała mł. asp. Kozyra.

Zarówno kierująca audi, jak i kierowca opla byli trzeźwi. 19-latka została przesłuchana i zwolniona do domu. Za spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała, grozi do 3 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Ilona Pecka