Zamknij

Anastazja, Klara, Wiktoria, Laura i Maks. Pięcioraczki z Gniezna już z imionami

19.01.2021 12:45
Pięcioraczki z Gniezna
fot. Danka Woźnicka, Radio ZET

Anastazja, Klara, Wiktoria, Laura i Maksymilian - tak nazywają się pięcioraczki z Gniezna, które dwa dni temu przyszły na świat w Ginekologiczno - Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Polnej w Poznaniu. Dzieci urodziły się przez cesarskie cięcie.

Pięcioraczki z Gniezna przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży. Poród nastąpił w niedzielę 17 stycznia, uczestniczyło w nim aż 30 osób z personelu medycznego szpitala.

Jak poinformowała reporterka Radia ZET Danka Woźnicka, mama pięcioraczków odzyskuje siły po trudnym porodzie. Maluszki czują się dobrze, choć na razie nie oddychają samodzielnie.

Pięcioraczki z Gniezna pozostaną w szpitalu. W porodzie uczestniczyło 30 osób

Personel szpitala przyznał, że już przygotowania do niecodziennego porodu były logistycznym wyzwaniem. Sam poród zajął jedynie 15 minut. Na sali był 3-osobowy zespół ginekologów, do tego dziesięciu lekarzy neonatologów. Łącznie uczestniczyło w nim 30 osób z personelu. - To było cesarskie cięcie. To nie była ciąża in vitro, a z naturalnego poczęcia – powiedział naszej dziennikarce prof. Stefan Sajdak.

Lekarze żartowali już po porodzie, że łóżeczka z noworodkami wyjeżdżały z sali operacyjnej niczym wagoniki pociągu. Największy z pięcioraczków jest chłopiec - waży 1200 gramów, a najdrobniejsza jest Anastazja - niecałe 700 g. To trzeci poród pięcioraczków w szpitalu przy Polnej w ciągu ostatnich 15 lat. Maluchy z Gniezna pozostaną w szpitalu przez co najmniej kilka tygodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/BC