Zamknij

Pięcioraczki z Gniezna pomału przybierają na wadze. "Karmione są przez sondę"

21.01.2021 15:11
Pięcioraczki z Gniezna
fot. Facebook.com/@szpitalpolna

Pięcioraczki z Gniezna, urodzone w poznańskiej klinice czują się dobrze. Ich stan nadal określany jest jako stabilny - poinformował Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu.

Pięcioraczki - Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian przyszły na świat w niedzielę 17 stycznia w poznańskiej klinice przy ulicy Polnej. Urodziły się w 29. tygodniu ciąży. W poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.

Pięcioraczki z Gniezna czują się dobrze

– Dzieci czują się dobrze, ich stan cały czas jest stabilny. Mama też czuje się dobrze, odwiedza dzieci na neonatologiach – powiedział w czwartek 21 stycznia rzecznik Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu Lesław Ciesiółka.

Jak dodał, "dzieci pomału przybierają na wadze. Karmione są przez sondę. Mama oczywiście też odciąga swój pokarm i dodatkowo mamy pokarm ze szpitalnego banku mleka".

Ciesiółka podkreślił, że stan zdrowia mamy pięcioraczków jest dobry. Niewykluczone, że w najbliższym czasie będzie mogła już wyjść ze szpitala. Poprzednie dwa porody pięcioraczków w poznańskiej klinice miały miejsce w 2006 i w 2007 roku. Według statystyk szansa na to, że kobieta urodzi pięcioraczki wynosi 1 do 50 mln przypadków.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/PAP