Zamknij

Piekary Śląskie. W pożarze mieszkania zginął 62-latek

22.05.2021 20:01

Tragiczny w skutkach pożar mieszkania w bloku w Piekarach Śląskich. Płonęło mieszkanie na drugim piętrze. Zginął 62-letni mężczyzna, który pozostał w budynku. Dwie osoby zdążyły opuścić płonące lokum.

Pożar w Piekarach Śląskich, zginął 62-latek
fot. Andrzej Szkocki/Polska Press/East News, zdj. ilustracyjne

Pożar mieszkania w bloku w Piekarach Śląskich. Ogień rozprzestrzenił się w sobotę po południu. Strażacy dostali dyspozycję o pożarze przed godziną 16. Jak podaje "Dziennik Zachodni", paliło się całe lokum.

"W środku przebywały trzy osoby, dwie z nich zdołały opuścić budynek przed przybyciem jednostek straży pożarnej, a jedna pozostała w środku. Z pozostałych mieszkań ewakuowano jeszcze dodatkowo sześć osób" – relacjonował Arkadiusz Bryszkowski z Komendy Miejskiej PSP w Piekarach Śląskich.

Pożar mieszkania w Piekarach Śląskich. Zginął 62-latek, który pozostał w budynku

Niestety, pozostająca w środku osoba zginęła. "Po wejściu do środka mieszkania, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Miał 62 lata" – dodał strażak.

Strażacy zakończyli już działania gaśnicze, sprawdzili mieszkania na obecność tlenku węgla, aby pozostali lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań. W związku ze śmiercią lokatora na miejscu pracowali policjanci i prokurator.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni