Zamknij

Pielęgniarki spotkały się z ministrem zdrowia. Co dalej?

Redakcja
04.10.2018 16:08
Łukasz Szumowski
fot. PAP

Protestujące pielęgniarki z Przemyśla, po nieudanej próbie wejścia do Sejmu i resortu zdrowia, ostatecznie spotkały się z ministrem Szumowskim w Centrum "Dialog", gdzie przeniesiono obrady sejmowej komisji zdrowia. Pielęgniarki domagają się 1200 złotych podwyżki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O tym, że minister zdrowia będzie czekał na przemyskie pielęgniarki w Centrum "Dialog", informował rzecznik resortu. Na miejscu z Łukaszem Szumowskim rozmawiała szefowa protestujących pracownic szpitala im. św. Ojca Pio.

Zobacz także

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaproponował, aby zarząd szpitala w Przemyślu, marszałek województwa i przewodniczące związków pielęgniarek spotkali się "w konkretnej, konstruktywnej rozmowie". Zadeklarował, że jest gotów wspierać rozmowy i wypracowanie kompromisu. Zaproponował też, aby do rozmów wrócić w czwartek bez udziału polityków i mediów.

Od 3 września w szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu trwa rotacyjny protest głodowy pielęgniarek. Dodatkowo od 20 września pielęgniarki prowadzą protest absencyjny. Blisko 130 z nich przebywa na zwolnieniach chorobowych. Szpital wstrzymał przyjęcia planowe i pracuje jak na ostrym dyżurze.

RadioZET.pl/PAP/JŚ