Zamknij

Rydzyk poszedł przepraszać za lansowanie grzechów sodomskich i… atakuje TVP

13.07.2019 22:54
Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Rydzyk przeprasza za LGBT, chwali 500 plus i atakuje TVP
fot. MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Ojciec Tadeusz Rydzyk od kilku dni aktywnie zachęcał do udziału w pielgrzymce słuchaczy Radia Maryja, by na Jasnej Górze przeprosić "za zniewagi przeciw Bogu". Przy okazji apelował o datki na nowy wóz transmisyjny dla TV Trwam, który ma zostać poświęcony podczas pielgrzymki. Dwudniowe wydarzenie rozpoczęło się w sobotę. Podczas wieczornej mszy dyrektor toruńskiej rozgłośni nawiązał m.in. do 500 plus, ataków na Kościół i polityki. Skrytykował też TVP.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę już się rozpoczęła. Dyrektor rozgłośni, ojciec Tadeusz Rydzyk od dawna zachęcał słuchaczy do udziału w wydarzeniu. Jak zapowiadał przed pielgrzymką, on sam wraz z uczestnikami wydarzenia będzie przepraszać Matkę Boską za takie „kpiny”, jak na przykład lansowanie się grzechów sodomskich i „bezwstydne marsze”.

Ze Starego Testamentu pamiętamy o Sodomie, o Gomorze, o zniszczeniu Sodomy i Gomory przez te grzechy sodomskie, a teraz to się lansuje. Właśnie to LGBT to nic innego, to skrót, ale my wiemy, że to są lesbijki, geje, różni trans, biseksualiści. Teraz widzimy, że mówi się już nawet o 50 orientacjach tego typu – mówił Rydzyk i wskazywał - zobaczcie, jakie to jest zepsucie, jakie to jest zgorszenie, jakie to jest deprawowanie.

Jak tłumaczył, właśnie dlatego Rodzina Radia Maryja idzie przeprosić Matkę Bożą.

Ona zetrze głowę węża. Ona zapowiedziała zwycięstwo Jej Niepokalanego Serca. O to idziemy prosić, ale idziemy także przepraszać za to wszystko, co obraża Pana Boga, za te świętokradztwa, za kpiny, bezczeszczenie Najświętszego Sakramentu, Mszy św. W tym roku to było bardzo mocno w Polsce, na tych wszystkich bezwstydnych marszach to robią.

Zobacz także

Rydzyk stanowczo o polityce, 500 plus, atakach na Kościół i TVP

Doroczną pielgrzymkę środowiska sympatyków toruńskiej rozgłośni zainaugurowała w sobotę wieczorna msza. Występując na jej zakończenie, o. Tadeusz Rydzyk chwalił m.in. rządowy program "Rodzina 500 plus", upomniał się o zatrzymanie aborcji eugenicznej i… krytykował TVP.

W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę. Wzorce złe – rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT. Coś obrzydliwego. Puszczają w TVP. Jaka to dobra zmiana? Dobrze, że jest „500 plus” i inne rzeczy, ale duch narodu...

Rydzyk zachęcił też do mobilizacji przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i wzywał do wycofania się Polski z tzw. konwencji stambulskiej (tzw. antyprzemocowej).

Co mi z tego, że pokrzyczycie tutaj. To trzeba w swojej wiosce, w swoim domu, w swoim mieście organizować się mądrze, naprawdę. Teraz wybory się zbliżają, nie wiem co będzie z tymi sprawami. Ja wiem, że może nie wszystko naraz można, ale co? Że w Brukseli powiedzą? Myśmy przeżyli najazd szwedzki, i radzieckie przeżyliśmy, i nie daliśmy się.

Ta Konwencja Stambulska, jak nie będzie odwołana – jest tu pan minister Kownacki, zna się na prawie – to co będzie? Będą wchodzić gorzej niż nóż w masło. A nie odwołali tego. Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali. Dobrze, że jest „500 plus”, dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko – jeszcze duch. Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie trzeba być katolikiem, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami. I o taką Polskę chodzi.

Toruński duchowny mówił też m.in. o atakach na księży i zachęcał wiernych do przeczytania książki pt. "Pedofilią w Kościół". "Oni szykują się dalej,  najpierw to, szkoda gadać, jakie propagandy robią, a później w księży" – mówił redemptorysta. Jak podkreślał, "walka z Kościołem idzie na całego".

Główne uroczystości pielgrzymki odbędą się w niedzielę. Przed południem mszy św. będzie przewodniczył biskup świdnicki Ignacy Dec, a udział w eucharystii zapowiedział sam premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Maryja/PAP/Nasz Dziennik