Zamknij

Kurski hojny dla swoich gwiazd. Znamy zarobki prezenterów TVP i TVP Info

Redakcja
11.09.2017 09:24
TVP
fot. You Tube screen

Ile zarabiają Danuta Holecka, Krzysztof Ziemiec i Michał Adamczyk i inni? Okazuje się, że całkiem dobrze. Tak przynajmniej wynika z informacji, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak donosi gazeta, honoraria dziennikarzy to jedna z niewielu kwestii, jakie nie uległy zmianom po kadrowych przetasowaniach, jakie miały miejsce od czasu przejęcia przez władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Były bowiem wysokie wcześniej, gdy najjaśniej świeciły gwiazdy Piotra Kraśki czy Beaty Tadli i wysokie są teraz, gdy na piedestale są Danuta Holecka, Michał Adamczyk i Krzysztof Ziemiec.

Prezenterzy "Wiadomości" dobrze wynagradzani

Według informacji "DGP", Adamczyk zarabia 40,25 tys. złotych miesięcznie netto plus VAT (jako, że prowadzi działalność gospodarczą), co oznacza, że jego pensja wzrosła w przeciągu ostatnich miesięcy. Wiąże się to ze zwiększeniem zakresu obowiązków (dziennikarz oprócz serwisu informacyjnego prowadzi także program "Bez retuszu" w TVP Info).

W taki sam sposób umowy z TV skonstruowane mają Holecka i Ziemiec, których miesięcznie zarobki wynoszą kolejno 40 oraz 33,5 tysiąca złotych "na rękę".

W TVP Info też świetnie płacą

Spore sumy regularnie inkasują także "lokomotowy" TVP Info - Adrian Klarenbach i Michał Rachoń. Obaj są zatrudnieni na etacie, wynoszącym co prawda 4 tys. złotych, ale w aneksie do ich umów wliczane są spore dodatki za przygotowanie materiałów. I są to kwoty kilkukrotnie przewyższające podstawowe uposażenie.

Przykładowo, Klarenbach - gospodarz "Gościa poranka" i "Forum" - w czerwcu za tzw. "prace twórcze" otrzymał 31,5 tys. (co daje 35,5 tys. całkowitego wynagrodzenia), a w lipcu 30 tys. (a więc całościowo 34 tys.). Różnice wynikają z liczby audycji w danym miesiącu. Z kolei Rachoń - prowadzący "Minęła dwudziesta" oraz "Woronicza 17" -  na przestrzeni II kwartału 2017 roku, oprócz "podstawy" zarabiał dodatkowo między 22 a 25,5 tys. (co dawało 26-30,5 tys. złotych miesięcznie netto).

RadioZET.pl/Dziennik Gazeta Prawna/MP

C