Zamknij

To pierwsze dzieci urodzone w Polsce w 2019 roku. Przyszły na świat minutę po północy!

Redakcja
02.01.2019 17:55
To pierwsze dzieci urodzone w Polsce w 2019 roku. Przyszły na świat minutę po północy!
fot. Shutterstock

Wiktoria z Pomorza i Leonard z Łódzkiego to jedne z pierwszych dzieci, które przyszły na świat w 2019 roku w Polsce. Urodziły się… minutę po północy! W tym samym czasie na świecie pojawiła się też pierwsza poznanianka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- Na pewno jest to miłe uczucie, że córka może okazać się nawet pierwszym dzieckiem urodzonym w Polsce w 2019 roku – mówi w rozmowie z portalem Nasze Miasto Wejherowo pani Monika, mama Wiktorii.

Jak jednak podkreśla, najważniejsze, że córka urodziła się zdrowa. Wiktoria przyszła na świat minutę po północy w szpitalu w Wejherowie (woj. pomorskie), ale pochodzi z Rybna w gminie Gniewino. Po urodzeniu ważyła 3180 gramów i mierzyła 56 centymetrów.

- Nie planowaliśmy narodzin Wiktorii akurat pierwszego stycznia. Podeszliśmy do tego w taki sposób, że córka sama zdecyduje, kiedy będzie chciała przyjść na świat – dodaje pani Monika.

Do szpitala przyjechała o 19:00. Godzinę później zaczęły się u niej mocne skurcze.

Zobacz także

O 21:00 w szpitalu w Pabianicach (woj. łódzkie) pojawiła się pani Dorota. Ona również urodziła minutę po północy. Na świat przyszedł syn Leonard.

Chłopiec ważył 4810 gramów i mierzył 60 cm! Dostał 10 punktów w skali Apgar.

-  Za oknem błyskały fajerwerki – wspomina tata chłopca, z którym rozmawiał portal Życie Pabianic.

To drugie dziecko pary z podpabianickiej Starej Gadki. Chłopiec ma starszego brata – 3-letniego Jerzyka.

Zobacz także

Minutę po północy na świat przyszła też pierwsza w tym roku poznanianka. Dziewczynka urodziła się w szpitalu im. Raszei – podaje portal Codzienny Poznań.

Jak przyznają przedstawiciele służby zdrowia, kobiety starają się jak mogą, by w Sylwestra „wytrwać do północy”. Niekiedy pomagają im sami lekarze. Rodzice wolą, by ich dziecko przyszło na świat w nowym roku. Ma to znaczenie m.in.  przy rozliczeniach podatkowych, ulgach czy kalendarzu szczepień.

RadioZET.pl/codziennypoznan.pl/ wejherowo.naszemiasto.pl/zyciepabianic.pl/JŚ