Zamknij

Nauczycielka zakażona koronawirusem. Informacja wpłynęła po rozpoczęciu roku

01.09.2020 14:18
Karetka
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Nauczycielka z Zespołu Szkół w Unisławiu (Kujawsko-pomorskie) jest zakażona koronawirusem. Dyrekcja placówki dostała informację o zakażeniu już po wtorkowym rozpoczęciu roku w placówce. Trwa postępowanie epidemiologiczne. Na kwarantannę kierowane są kolejne osoby. 

1 września w całej Polsce rozpoczął się pierwszy dzień szkoły. Inauguracja roku szkolnego odbyła się również w Zespole Szkół w Unisławiu w województwie kujawsko-pomorskim. Po zakończeniu uroczystości dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu informację o zakażeniu koronawirusem jednej z nauczycielek. - Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny - poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz.

Nikt nie wiedział wcześniej o tym zakażeniu. Trwa postępowanie epidemiologiczne. W tym momencie na kwarantannę trafili już dyrektor placówki oraz zastępca, a także kilku nauczycieli i dwoje uczniów. Dyrektor i wicedyrektor uczestniczyli dzisiaj w rozpoczęciu roku

- dodał wójt. 

Pierwszy dzień szkoły. Nauczycielka z Unisławia zakażona koronawirusem 

W Zespole Szkół, na który składają się szkoła podstawowa, branżowa i liceum ogólnokształcące, uczy się kilkaset dzieci. \Wójt gminy skierował do powiatowego Sanepidu wniosek o przejście na tryb nauki zdalnej. Jakub Danielewicz w rozmowie z PAP przekazał, że jest w kontakcie z Sanepidem i uzyskał informacje o konieczności kwarantanny u osób z kontaktu, ale nie ma zgody na przejście na tryb zdalny.

Zobacz także

Dyrektor szkoły zadecydował o wykorzystaniu godzin dyrektorskich do piątku 4 września. - Chcemy dać sobie czas i poczekać na wyniki wszystkich testów, które zostaną przeprowadzone u osób kierowanych na kwarantannę. Do piątku uczniowie nie wrócą więc do szkoły. Co będzie dalej? Tego jeszcze nie wiemy - podkreślił wójt.

Zakażony nauczyciel szkoły uczestniczył w ostatnich dniach m.in. w radzie pedagogicznej, jak i innych spotkaniach związanych z ustaleniami odnośnie do kolejnego roku szkolnego. Miał też kontakt z dwójką uczniów.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP