Zamknij

Pies Fijo na rehabilitacji w Portugalii. Został skatowany przez właściciela [WIDEO]

Redakcja
15.05.2018 09:40
Pies Fijo na rehabilitacji w Portugalii. Został skatowany przez właściciela [WIDEO]
fot. screen Facebook

Piesek Fijo przebywa na rehabilitacji w Portugalii. Jego losy śledziła cała Polska. Zwierzę zostało skatowane przez właściciela, a teraz walczy o powrót do zdrowia. Fundacja dla szczeniąt "Judyta" opublikowała filmik, na którym widać, że Fijo robi postępy. 

"Nasz chłopaczek codziennie, bardzo powolutku, żmudną praca krok po kroczku idzie w dobra stronę. Nie ma spektakularnych rezultatów ale doktor jest zadowolona z pracy, która wykonuje" - czytamy we wpisie Fundacji "Judyta". 

Fijo został skatowany przez właściciela pod koniec stycznia. Psa znalazły żona i dzieci mężczyzny. Fijo miał powybijane zęby, złamaną szczękę oraz uraz kręgosłupa, który doprowadził do paraliżu tylnych łap i złamania kości udowej.

Rehabilitacja psa potrwa jeszcze kilka miesięcy. Fijo jest pod opieką świetnej specjalistki  Angeli Martins z Hospital Veterinario da Arrabida, która zajmuje się nim w Portugalii. Wcześniej pies Fijo przeszedł operację w Czechach, a obecnie rehabilitowany jest w Bielsku-Białej, gdzie znajduje się specjalistyczna placówka leczenia takich urazów.

Właściciela psa udało się zatrzymać 9 marca. 30-letniemu Bartoszowi D. grożą 3 lata więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

RadioZET.pl/KM