Zamknij

Wymioty krwią, biegunka. Pies po wejściu do Odry walczy o życie

12.08.2022 14:02

Po skażeniu Odry do przychodni weterynaryjnej we Wrocławiu trafił pies. Zwierzę po wejściu do wody dostało silnych objawów zatrucia. Teraz walczy o życie. Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna Mateusza Goli apeluje o to, by nie pozwalać psom kąpać się w Odrze i jej dopływach.

Wymioty krwią, biegunka. Pies po wejściu do Odry walczy o życie
fot. Facebook/Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna Mateusza Goli

Coraz więcej pojawia się tragicznych informacji o skutkach katastrofy ekologicznej w Odrze. Znajdywane są nie tylko martwe ryby, ale też bobry i owce. Tym razem zatruty został pies, który po kąpieli w Odrze trafił do przychodni weterynaryjnej.

Zobacz także: Zatrucie rtęcią: objawy. Po jakim czasie występują?

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Weterynarze apelują

"Nie pozwalajcie psom kapać się w Odrze ani w jej dopływach! Filer niestety wszedł do wody, jego stan jest bardzo poważny. Woda jest zatruta, podobno mezytylenem oraz rtęcią. Taka kąpiel jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia Waszych podopiecznych oraz także Was samych!" - napisano na Facebooku przychodni weterynaryjnej.

Pies Filer wykąpał się w Odrze w niedzielę i od tego czasu dręczą go wymioty z krwią, biegunka, brak apetytu i problemy neurologiczne.

Została pobrana surowica do badań pod kątem sprawdzenia stężenia rtęci. Na wyniki testu trzeba jednak czekać od 3 do 5 dni. Pies w tym czasie będzie pod opieką weterynarzy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TuWrocław