Zamknij

Pies poszukiwanego listem gończym zdradził policji jego kryjówkę

Redakcja
01.03.2017 12:38
Pies
fot. Pixabay

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Jarocina. Kryjówkę wskazał jego pies, który merdał ogonem w miejscu, gdzie ukrył się poszukiwany.

Do przestępstwa doszło na terenie powiatu konińskiego, gdzie skazany uszkodził samochód. - Dlatego mężczyzna był poszukiwany przez policję w Koninie. Ponieważ jest mieszkańcem Jarocina, list gończy wystawiła za nim prokuratura w Jarocinie w uzgodnieniu z prokuraturą w Koninie - powiedziała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie Agnieszka Zaworska.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- 26-letni mieszkaniec Jarocina był poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia za przestępstwo uszkodzenia mienia. Został skazany na 2 lata więzienia, ale do zakładu karnego w wyznaczonym terminie się nie stawił - dodała Zaworska.

Policjanci z Jarocina udali się pod adres zamieszkania poszukiwanego. - Mężczyzny nie było w domu. Podczas rozmowy z matką poszukiwanego, która miała nie wiedzieć, gdzie przebywa jej syn, policjanci zauważyli, biegającego przy budynku gospodarczym psa. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło zachowanie kundelka, który najwyraźniej zachęcał kogoś do zabawy i merdał ogonem - zaznaczyła rzecznik.

Policjanci postanowili sprawdzić, do kogo pies co chwilę podbiega. Gdy podeszli bliżej zabudowań gospodarczych, zauważyli poszukiwanego listem gończym 26-latka. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać przez grząskie pole. Po kilkusetmetrowym pościgu mężczyznę zatrzymano i zawieziono do więzienia.

RadioZET.pl/PAP/DG