Zamknij

Skatował i żywcem zakopał psa. 5 tys. nagrody za wskazanie zwyrodnialca [FOTO]

Redakcja
07.01.2019 13:15
Skatował i żywcem zakopał psa. 5 tys. nagrody za wskazanie zwyrodnialca [FOTO]
fot. Biuro Ochrony Zwierząt

W okolicy wsi Borowiec w powiecie nowosolskim odnaleziono zakopanego w ziemi psa. Jak podaje Onet, skomlenie zwierzęcia usłyszał spacerujący w pobliżu mężczyzna. Pies walczy o życie w lecznicy. Za wskazane sprawcy została wyznaczona nagroda. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz dogrupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Pies został znaleziony zakopany w ziemi w okolicy wsi Borowiec. Ślady prowadzą do wsi Różanówka, gmina Siedlisko w województwie lubuskim. Biuro Ochrony Zwierząt przypuszcza, że to ktoś z tamtych okolic podjął się tego bestialskiego czynu. 

Zwierzę zostało najprawdopodobniej pobite. Właściciel mógł myśleć, że pies nie żyje i go zakopał. Przypadkowy mężczyzna usłyszał skamlenie, a jego owczarek znalazł miejsce, gdzie był zakopany psiak. Z ziemi wystawały tylko łapy, za które wyciągnął psiaka i zabrał go do domu. 

content_49643255_1971369642949102_8738981029596889088_n
fot. www.ratujemyzwierzaki.pl

Psiak został zabrany do lecznicy w Zielonej Górze. Jego stan jest zły, ale stabilizuje się. Oczko wstępnie nadaje się do amputacji. Istnieje podejrzenie, że psiak mógł zostać postrzelony z broni śrutowej. 

Zobacz także

Policja zabezpieczyła ślady i zajęła się sprawą. Sprawca jest ciągle poszukiwany. Biuro Ochrony Zwierząt wyznaczyło specjalną nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych za wskazanie winnego. Na portalu ratujemyzwierzaki.pl trwa zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia pieska. Pomóc może każdy! 

RadioZET.pl/Onet/DG