Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nietrzeźwa matka zostawiła 3-letnie dziecko w nocy w lesie

17.09.2018 16:35
xxx wiadomosci

Wszystko rozegrało się w nocy z niedzieli na poniedziałek. 24-letnia matka, na co dzień mieszkająca w gminie Łoże (Pomorskie), zostawiła w lesie wózek z trzyletnim dzieckiem. Trzęsącą się z przerażenia dziewczynkę odnalazł nad ranem leśnik.

Nietrzeźwa matka zostawiła 3-letnie dziecko w nocy w lesie fot. Paweł Oleszczuk/ East News Polska

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Czarne.

Dziecko zostało natychmiast przewiezione do Człuchowa i najprawdopodobniej trafi teraz pod skrzydła rodziny zastępczej. Leśnik, który znalazł samotną dziewczynkę, powiadomił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnem. Jak mówiła w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim kierowniczka ośrodka Alicja Stojak, matka dziecka „najprawdopodobniej spożywała alkohol u brata”.

Dziecko jest przerażone

Dodała również, że 24-latka była namawiana do tego, by zostać i nie iść sama z dzieckiem do domu przez las. Postanowiła jednak wrócić, zostawiając córkę po drodze. Sama poszła prosto do domu.

- Trudno mi powiedzieć z jakich przyczyn doszło do takiej sytuacji – stwierdziła Stojak.

Po przebadaniu przez lekarza okazało się, że zdrowiu małej dziewczynki szczęśliwie nic nie zagraża. Jak jednak podkreśla kierowniczka MGOPS, 3-latka jest w „złym stanie psychicznym”. Dziecko jest przerażone ze względu na to, że nie ma obok niego matki. Na co dzień, 24-latka i jej 3-letnia córka mieszkają same. Od dłuższego czasu rodzina jest pod opieką ośrodka Pomocy Społecznej i kuratora sądowego.

 

RadioZET/dziennikbaltycki.pl.JZ

Oceń