Zamknij

Nietrzeźwa matka zostawiła 3-letnie dziecko w nocy w lesie

Redakcja
17.09.2018 16:35
Nietrzeźwa matka zostawiła 3-letnie dziecko w nocy w lesie
fot. Paweł Oleszczuk/ East News Polska

Wszystko rozegrało się w nocy z niedzieli na poniedziałek. 24-letnia matka, na co dzień mieszkająca w gminie Łoże (Pomorskie), zostawiła w lesie wózek z trzyletnim dzieckiem. Trzęsącą się z przerażenia dziewczynkę odnalazł nad ranem leśnik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Czarne.

Zobacz także

Dziecko zostało natychmiast przewiezione do Człuchowa i najprawdopodobniej trafi teraz pod skrzydła rodziny zastępczej. Leśnik, który znalazł samotną dziewczynkę, powiadomił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnem. Jak mówiła w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim kierowniczka ośrodka Alicja Stojak, matka dziecka „najprawdopodobniej spożywała alkohol u brata”.

Zobacz także

Dziecko jest przerażone

Dodała również, że 24-latka była namawiana do tego, by zostać i nie iść sama z dzieckiem do domu przez las. Postanowiła jednak wrócić, zostawiając córkę po drodze. Sama poszła prosto do domu.

- Trudno mi powiedzieć z jakich przyczyn doszło do takiej sytuacji – stwierdziła Stojak.

Zobacz także

Po przebadaniu przez lekarza okazało się, że zdrowiu małej dziewczynki szczęśliwie nic nie zagraża. Jak jednak podkreśla kierowniczka MGOPS, 3-latka jest w „złym stanie psychicznym”. Dziecko jest przerażone ze względu na to, że nie ma obok niego matki. Na co dzień, 24-latka i jej 3-letnia córka mieszkają same. Od dłuższego czasu rodzina jest pod opieką ośrodka Pomocy Społecznej i kuratora sądowego.

 

RadioZET/dziennikbaltycki.pl.JZ