Zamknij

Biskup z filmu Sekielskich trafił do szpitala. Miał ponad 3 promile alkoholu

23.06.2020 12:45
Biskup z filmu Sekielskich trafił do szpitala. Miał ponad 3 promile alkoholu
fot. MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Kaliski biskup Edward Janiak trafił na oddział ratunkowy szpitala kompletnie pijany - donosi poznańska "Gazeta Wyborcza". Duchowny znany z filmu braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" miał w organizmie ponad 3,4 promila alkoholu.

O bulwersującej sprawie pisze poznańska "Gazeta Wyborcza". Edward Janiak, kaliski biskup znany dobrze z filmu dokumentalnego braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego" chronił przez 3 lata księdza-pedofila. Janiak może być pierwszym w Polsce duchownym usuniętym z tego stanowiska za ukrywanie pedofilii w Kościele, Watykan bowiem wszczął w jego sprawie postępowanie.

Jak ustaliła poznańska "Wyborcza", we wtorek 2 czerwca 68-letni biskup został przywieziony karetką na oddział ratunkowy szpitala w Kaliszu. Jak donoszą dziennikarze, duchowny nie mógł się wysłowić i nie można było złapać z nim kontaktu. Incydent miał miejsce około godziny 23.00. Na początku lekarze podejrzewali udar mózgu, w związku z czym biskup przeszedł szereg niezbędnych badań w tym tomografię komputerowa Ich wyniki nie wskazywały jednak na udar.

Zobacz także

Jak się okazało, kaliski biskup był po prostu pijany - zawartość alkoholu w jego organizmie wynosiła 3,44 promila.

Zobacz także

Pijany biskup przywieziony karetką na oddział ratunkowy

Lekarze podali duchownemu kroplówkę, po której jego stan się ustabilizował. Około 3.00 w nocy miał zostać wypisany ze szpitala – czytamy na portalu "Wyborczej".

Zobacz także

Jak wynika z doniesień dziennikarzy, personel szpitala nie wypowiada się na temat pobytu Janiaka na oddziale. W dokumentacji medycznej placówki jednak można znaleźć potwierdzenie przyjęcia duchownego na oddział. "Zgadzają się: imię, nazwisko i data urodzenia" – czytamy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/poznan.wyborcza.pl