Zamknij

Pijany kierował autem, w środku znaleziono narkotyki. Okazało się, że jest poszukiwany

Redakcja
17.02.2019 21:51
Pijany kierował autem, w środku znaleziono narkotyki. Okazało się, że jest poszukiwany
fot. Leszek Czerwonka/shutterstock

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, na terenie Białej Podlaskiej – poinformował w niedzielę Dziennik Wschodni. Jak podaje gazeta, policjanci zatrzymali parę podróżującą samochodem. Okazało się, że kierowca był po wpływem alkoholu, miał zakaz prowadzenia pojazdów i podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policjanci interweniowali w nocy. Na ulicy Trebelskiej w Białej Podlaskiej. Zatrzymali oni do kontroli samochód marki BMW. Jak powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, funkcjonariusze czuli od kierowcy zapach alkoholu.

Zobacz także

Po przeprowadzeniu badania alkomatem, byli już pewni. Mężczyzna był pijany. Ponadto podał fałszywe dane osobowe. Jak ustalili policjanci, 38-latek miał również zakaz prowadzenia pojazdów. Był też poszukiwany – miał odbyć karę pozbawienia wolności w więzieniu.

Saszetki z narkotykami i broń

Nie był to jednak koniec interwencji. Przeszukując pojazd, policja znalazła saszetki z narkotykami – amfetaminą, marihuaną i mefedronem.

- 39-letnia pasażerka auta również posiadała przy sobie woreczki foliowe z białym proszkiem - mówiła Salczyńska - Pyrchla. Jak dodała, badania potwierdziły, że była to amfetamina.

Zobacz także

Mężczyznę i kobietę zatrzymano. Policjanci z Białej Podlaskiej przeszukali także miejsce zamieszkania kierowcy, gdzie znaleźli… 180 sztuk amunicji myśliwskiej. 38-latek nie miał pozwolenia na posiadanie takiej broni. Mężczyzna został objęty tymczasowym aresztem. Grozi mu kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Jego 39-letnia towarzyszka pozostanie pod nadzorem funkcjonariuszy. Stanie również przed sądem w związku z posiadanymi narkotykami. Odpowie też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta – podaje Dziennik Wschodni.

RadioZET/Dziennik Wschodni/JZ