Zamknij

Pijany kierowca za wszelką cenę próbował uciec. Te zdjęcia pokazują, jak skończył

Redakcja
04.04.2018 13:24
Pościg za pijanym kierowcą
fot. Policja

Jak bardzo potrzebujemy akcji „Trzeźwy kierujący”, pokazuje jedna akcja. W Sulnówku pewien mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę po solidnej dawce alkoholu. Kiedy zobaczył przed sobą kontrolę policyjną, próbował uciec.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej policji prowadzili kontrole w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”. Polegały one na sprawdzaniu trzeźwości kierowców. W Sulnówku w powiecie świeckim do kontroli zatrzymano m.in. 33-latka za kierownicą opla astry.

— Już na początku kontroli mundurowy zauważył, że kierujący tym autem może być pod wpływem alkoholu. Polecił mu wyłączyć silnik. W tym samym momencie mężczyzna z impetem ruszył z miejsca i zaczął uciekać — poinformowała policja.

zet2

Za uciekinierem w pościg ruszyły dwa radiowozy. Mężczyzna jednak bez litości mknął przed siebie ulicami miasta. Po drodze zniszczył m.in. zaparkowany samochód. Kilkukrotnie zahaczył o chodniki, przez co stracił oponę. Nadal kontynuował ucieczkę, jadąc na samej feldze.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

W końcu policjantom udało się wyprzedzić astrę i zajechać drogę. Kierowca nie tracił motywacji. Ominął blokadę i uszkodził jeden z radiowozów.

— Kolejna próba zatrzymania okazała się skuteczna. Funkcjonariusze zajechali uciekinierowi drogę dwoma radiowozami. Po chwili 33-letni Świecianin był już w rękach mundurowych. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Kierowca był nietrzeźwy, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. 33-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności — podała policja.

zet3

RadioZET.pl/policja/maal