Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany kierowca za wszelką cenę próbował uciec. Te zdjęcia pokazują, jak skończył

04.04.2018 13:24
xxx wiadomosci

Jak bardzo potrzebujemy akcji „Trzeźwy kierujący”, pokazuje jedna akcja. W Sulnówku pewien mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę po solidnej dawce alkoholu. Kiedy zobaczył przed sobą kontrolę policyjną, próbował uciec.

Pościg za pijanym kierowcą fot. Policja

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej policji prowadzili kontrole w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”. Polegały one na sprawdzaniu trzeźwości kierowców. W Sulnówku w powiecie świeckim do kontroli zatrzymano m.in. 33-latka za kierownicą opla astry.

— Już na początku kontroli mundurowy zauważył, że kierujący tym autem może być pod wpływem alkoholu. Polecił mu wyłączyć silnik. W tym samym momencie mężczyzna z impetem ruszył z miejsca i zaczął uciekać — poinformowała policja.

zet2

Za uciekinierem w pościg ruszyły dwa radiowozy. Mężczyzna jednak bez litości mknął przed siebie ulicami miasta. Po drodze zniszczył m.in. zaparkowany samochód. Kilkukrotnie zahaczył o chodniki, przez co stracił oponę. Nadal kontynuował ucieczkę, jadąc na samej feldze.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

W końcu policjantom udało się wyprzedzić astrę i zajechać drogę. Kierowca nie tracił motywacji. Ominął blokadę i uszkodził jeden z radiowozów.

— Kolejna próba zatrzymania okazała się skuteczna. Funkcjonariusze zajechali uciekinierowi drogę dwoma radiowozami. Po chwili 33-letni Świecianin był już w rękach mundurowych. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Kierowca był nietrzeźwy, miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. 33-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności — podała policja.

zet3

RadioZET.pl/policja/maal

Oceń